Cappadocia Tours

Cappadocia Classic Car Tour

Kapadokya Klasik Araba Turu

Özellikle Çinli ve Rus turistlerin yoğun talebi olan Kapadokya klasik araba turu ile Kapadokya’nın birbirinden güzel vadilerini gezmek, arka fonda rengarenk balonlarla fotoğraf çekimi yapmak son yılların popüler aktivitelerinden olmuştur. Kapadokya, köklü tarihi, eşsiz coğrafik yapısı ve kültürel aktiviteleri ile görenleri kendine hayran bırakan ülkemizin nadide bölgelerinden biridir. Klasik araba turları modellerine göre farklılık göstermektedir. Fiyatları 650 tl’ den başlamaktadır. Tur süresi 2 saat sürmektedir ve şöförlü olarak yapılmaktadır.

Rezervasyon yaptırmak ve daha fazla bilgi almak için +90538 428 7411 ten bize ulaşabilirsiniz.

Bu eşsiz güzelliklere sahip coğrafyayı her yıl binlerce turist ziyaret etmektedir. Kapadokya’da birçok aktivite bulunmaktadır. Bunların en yenisi ve ilgi göreni Kapadokya klasik araba turu dur. Yaklaşık 2 yıldır Kapadokya Bölgesinde gerçekleşen bu aktivite, bölgeye bir yenilik katarken ülke turizmine önemli bir katkı sağlamaktadır.

Özellikle rezervasyon için mutlaka iletişime geçmeniz gerekmektedir. Çünkü binlerce gelen ziyaretçi özellikle sabah saatlerini beklemektedirler. Bu sebeple araçlar hızlıca dolmaktadır. Araçlarımızdan beğendiğiniz hangisi ile rezervasyon yaptırdıktan sonra sizlere alış saati vermekteyiz. Saat kaçta otelinizden alacağınızı biz sizlere rezervasyonunuzu yaptığınızda bilgi veriyoruz. Eğer oteliniz Göreme’ de ise sizleri klasik araçlarımız ile alıyoruz. Eğer konakladığınız yer Göreme bölgesine uzakta ise transfer aracımız ile sizleri alıyoruz. Acentamıza geliyorsunuz ve sonrasında tur için çıkış yapıyoruz.

Bu arada kıyafet ve makyaj için acentamızı kullanabilirsiniz. Özellikle özel günlerinizde bu aktiviteyi ve fotoğraf çekimini yapacaksanız, acentamızda hazırlık yapabilirsiniz.

Gündoğumu Kapadokya Klasik Araba Turu

Kapadokya klasik araba turu sabahları gün doğmadan hemen önce başlamaktadır. Kapadokya’da gün doğumu muhteşem bir manzara yaratmaktadır. Gün ışığı büyüleyici renk tonlamaları yaratırken vadilerden havalanan rengarenk balonlar günün bu saatlerini coşkulu bir şölene çevirmektedir. Kapadokya klasik araba turu ile farklı noktalardan bu etkileyici manzarayı izleme şansı olmaktadır. Manzaranın eşsizliğini, spor klasik bir araç içinde izlemek ise insanlara masal diyarındaymış hissi katmaktadır. Tabi ki bu özel anları fotoğraf çekimi ile ölümsüzleştirmek kaçınılmazdır. Kızılın bin bir tonu içinde rengarenk balonlar havada süzülüyor ve siz klasik araba ile kameraya gülümsüyorsunuz.

Özellikle evlenecek çiftler, yıllardır düğün fotoğraf çekimi için Kapadokya’yı tercih etmektedirler. Son iki yıldır Kapadokya klasik araba turu hizmeti bu talebi daha da arttırmıştır. Dünyada böylesine büyüleyici atmosfere sahip yer sayısı azdır. Düğün dış mekan fotoğraf çekimi için ideal yerlerden biri kapadokya’dır.

Kapadokya klasik araba turu fotoğraf çekimlerini profesyonel fotoğrafçılar ile yapmak da mümkündür. Belli bir ücret karşılığında fotoğraf sanatçısı ile anlaşarak rezervasyon yapmanız gerekmektedir. Bunun için bütçe ayıramam diyorsanız kendi fotoğraf makineniz ile çekim yapabilirsiniz. Eğer tek kişi değil iseniz yanınızdaki arkadaşlarınız bu konuda sizlere destek olacaklardır.

Kapadokya klasik araba turu 2 saat sürmektedir. Tur bitiminde tur şirketinin size bir sürprizi var. Aşk Vadisi’nde şampanya patlatılarak bu eşsiz doğaya kadeh kaldırılmaktadır. Bu arada şampanyanın alkolsüz olduğunu da belirtmek fayda olacaktır.

Kapadokya Klasik Araba Turu Rotası

Tura katılacağınız sabah çok erken saatte otelinizden alınıyorsunuz. Sizin için hazırlanmış, şoförlü klasik araba ile öncelikle balonların havalanacağı alana gidiyorsunuz. İlk durağınız Rose Vadisi oluyor. Kızıl Çukur olarak da bilinen bu vadide balonların kalkışını izleyebilirsiniz. Gün ağarmadan hemen önce havalanmaya başlayan balonları izlerken mis gibi havayı içinize çekerek sabahın ılık rüzgarını yüzünüzde hissedebilirsiniz.

Rose Vadisi’nde güneşi karşılayıp, fotoğraf çekimlerinizi yaptıktan sonra arabanıza binerek Aşk Vadisi’ne doğru yola çıkıyorsunuz. Aşk Vadisinde muhteşem bir manzara sizi karşılıyor. Kalp şeklinde salıncaklarda manzaraya karşı sallanmanın verdiği mutluluk ancak yaşanır, anlatılmaz. Aşk Vadisi’nde de birbirinden güzel fotoğraflar çektirerek bu güzel anları ölümsüzleştirebilirsiniz.

Gündoğumu Klasik Araç Turları ve Balonlar

Gün batımına doğru yola çıkılarak sunset turundaki güzergahla devam edilmektedir. Gün batımında Rose Vadisi muhteşem bir atmosfere bürünmektedir. Gün batarken güneş ışınlarının kızıl dansına tanık olacaksınız. Klasik araba içinde batan güneşi uğurlarken unutulmaz fotoğraflarda çekebilirsiniz.

Kapadokya Klasik Araba Turu dünyanın birçok yerinden gelen turistlerin ilgisini çekse de en çok Çinli ve Rus turistler bu aktiviteye daha çok katılmaktadır. Kapadokya tatilinizi planlarken sunset ve sunrise Kapadokya Klasik Araba Turu rezervasyonunuzu da yaptırmanızı öneriyoruz. Aksi takdirde yoğun talep nedeni ile bu fırsatı kaçırmak mümkündür.

Kapadokyada bulunan eski araç turları her ne kadar sunset ve sunrise zamanlarında mükemmel olsa da günün diğer saatlerinde de bu etkinlik bulunmaktadır. İsteyenler için tur firması arabaları süslemekte ya da arabanın önüne şark sofrası gibi konseptler hazırlıyor. Ayrıca yöresel kıyafetlerde kiralamak mümkündür. Rezervasyon sırasında bu ekstra isteklerinizi belirtmeniz yeterlidir. Bu kıyafetlerinizi isterseniz acentamızda isterseniz ek olarak bir araç ile bölgede değiştirebilirsiniz. Bu tarz durumlarda ve çekim yapılacağı dönemlerde ek araç temini sağlamaktayız. Sizlerde bu araçların içerisinde kıyafetlerinizi değiştirebilmektesiniz. Bilmelisiniz ki sabah saatlerinde vadiler soğuk olmaktadır. Özellikle kış aylarında soğukluk iyice artmaktadır.

Kapadokya Klasik Araba Turu için üstü kapalı ve açık 20 adet eski Amerikan Arabası hizmet vermektedir. Tercihinizi rezervasyon sırasında belirtmeniz gerekiyor. Instagram hesabımızda araç filomuza bakabilirsiniz. Yada bizlere sorarak bu konuda sizlere destek olabiliriz.

Kapadokya Klasik Araba Turu Fiyatları

Fiyat bilgisi konusunda acentelerle iletişim kurmanızı öneriyoruz. Ancak ortalama rakamlardan bahsedecek olursak, 2 saatlik klasik araba turu yaklaşık 650 tl civarındadır. Her ne kadar çok pahalı gibi görünse de verdiği keyif ve mutluluk buna değecektir. Geçtiğimiz yıllara oranla şu anda fiyatlarda büyük ölçüde düşüş olmuştur. Neredeyse 2 katına ve euro üzerinden satılan Kapadokya’ daki eski araçlar şimdilerde artık türk lirası üzerinden satılmaktadır.

Özel Günlerinizde Sürpriz Yapabilirsiniz

Kapadokya’ nın muhteşem doğasıyla beraber evlilik teklifi tercih edilen bir sürpriz olmaktadır. Büyüleyici manzarasına bir de klasik araba eklenirse farklı bir kutlama ortamı doğmuş oluyor. Sizden gelen isteklere göre aracımıza içecek, balon vb gibi ekipmanları temin ediyoruz. Vadilerin arasında sizler evlilik teklifine hazırlanırken bizler de isteğinize göre şampanya patlatarak fotoğraf karelerinize farklı bir ambiyans getiriyoruz. Bölgeye geldiğinizde farklı aktivitelerde bulunabilirsiniz. Bunlardan bir tanesi kapadokya atv turu aktivitesidir. Farklı siteler üzerinden turlara bakabilirsiniz. Bunlardan bir tanesi de Kapadokya jeep safari turudur.

Bilgi ve detaylar için +90538 428 74 11 ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz

Related Articles

Back to top button