Cappadocia Tours

Kapadokya Aktivite

Kapadokya ATV turu

Kapadokya aktivitelerinde en fenomen aktivite Balon ve sonrasında ATV turu yer almaktadır ATV turu Kapadokya’nın eğlenceli araçları arasında yer almaktadır.

Kapadokya’da Nerede Nasıl ATV Turu Yapılır?

Kısa, Standart, Uzun ve Premium turlar olarak sınıflandırılan ATV gezilerinin süreleri ise 1 saatten başlayıp, 2, 3 ve 4 saate çıkabildiği gibi yarım gün veya tam gün olarak ATV kiralayan acenteler de var. Günün her saati kiralayıp gezebileceğiniz ATV’lerin en rağbet gördüğü saatler ise gün batımı saatleri. Birçok firma günbatımı turları adı altında ATV turu düzenliyor.

ATV’lere tek kişi veya çift kişi olarak binebiliyorsunuz. Bazı ATV kiralayan firmalar turlarını sadece kendilerinin kullanabildiği vadilerdeki özel parkurlarda yapsalar da, Kapadokya’da bulunan tüm vadilerin zemini ATV kullanmaya elverişli. Tur öncesinde rota ve kullanımla ilgili bilgilendiriliyor, sonrasında ise kısa bir ısınma turuna çıkıyorsunuz. Tur esnasında mutlaka kask takmanız isteniyor ve kaskı da tur şirketi veriyor.

Dört tekerli motor olarak tabir edilen ATV’ye binmek için araç kullanmayı bilmenize ve ehliyetli olmanıza da gerek yok. Hatta ilk defa bir araç kullanıyorsanız kısa bir brifingden sonra kendinize güveniniz geliyor da diyebiliriz. Çölde, kumda, karda, asfaltta gidebilecek şekilde tasarlanmış ATV’ler en fazla 60 km hız yapabileceğiniz, doğa keşifleri için oldukça ideal araçlar. İşin adrenalin kısmı ise kullanımındaki zorluk değil, gezerken çamurun içinde çamura bulanmanız, sudan geçerken sırılsıklam olmanız gibi engebeli alanlardaki akrobasileri kapsıyor.

Kapadokya bölgesine geldiğinizde atv noktaları turun başladığı bölgelerde olmayabiliyor. Bu sebeple sizleri ister otelinizden isterseniz belirli noktalardan ücretsiz transfer hizmetimiz ile alıyoruz. Atv turumuz başladıktan sonra araçlarımız başlangıç noktasında beklemektedir. Atv turu sonrasında tekrardan sizleri otelinize kadar bırakmaktayız.

Bayram tatillerinde ve haftasonlarında Kapadokya atv turları ve diğer turlar için fazlasıyla yoğun olmaktadır. Eğer tatilinizi planladıysanız turlar için rezervasyon yaptırmayı unutmayınız. Atv turlarımızda boş yer kalmaması için sizlerde 1 gün öncesinden rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Related Articles

Back to top button