Blog

Kapadokya Atv Turları ve Fiyatları

Kapadokya Atv Turları ve Fiyatları Hakkında
Kapadokya Atv Turları ve Fiyatları Hakkında

Kapadokya atv turu sanırım olmazsa olmaz aktivitelerden biri. Bölgeye gittiğiniz andan itibaren nerede bu peri bacaları diyeceksiniz ve yakın olmak isteyeceksiniz. Fotoğraf çekmek için sabırsızlanacaksınız. Göreme bölgesi kapadokya atv turu için birincil lokasyondur. Özellikle sunset için gün batımını izleme noktaları bulunur. Kapadokya atv turu fiyatları için mutlaka arayıp öğreniniz. WhatsApp ve normal aramanız için size firmanın bilgilerini paylaşıyorum. WhatsApp üzerinden hızlı bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

Kapadokya Atv turları için rezervasyon numarası : +90 538 428 7411
WhatsApp Numarası : +90 538 428 74 11

Kapadokya’ da atv turu en mantıklı aktivitelerdendir. Çünkü normal araçlar ile gidemeyeceğiniz noktalarda gezersiniz. Ne taksiler ne de normal araçlar ile bu güzergahta gezebilirsiniz. Bu yüzden atv turu yapmanız hem fotografik hem de eğlence açısından yeteri kadar sizi tatmin edecektir. Atv turlarının geçtiği lokasyonlar Göreme, Kızılçukur, Aşk Vadisi, Çavuşin, Rose Vadisi, Ortahisar gibi popüler lokasyonlardır.

Kapadokya Atv Turu Fiyatları Ne Kadar ?

Öncelikle bilmeniz gereken bu turlarda kişi başı değil atv başına ödeme yaparsınız. Bu demek oluyor ki; ister tek binin ister 2 kişi binin ödeyeceğiniz aynı rakamdır. 2020 yılı için iyi bir atv firmasının fiyatı atv başına 150 TL idi. Tek kişi de binseniz 150 tl, iki kişide binseniz 150 tl ödeyeceksiniz. Tabi benim bahsettiğim bu fiyat sezonluk olarak değişiklik göstermektedir. Ödediğiniz fiyatın içerisinde transfer hizmeti dahildir. Yani siz otelinizde iken rezervasyon yaptırdığınızda servis araçları sizi gelip almaktadır. Kendi aracınız var ise sizde atv turunun başladığı alana gelebilirsiniz. Turunuz bittikten sonra sizi gene otelinize bırakmaktadırlar. Yani aracınızın olup olmaması önemli değil. Servis araçları ile otelinizden alınacaksınız ve sonrasında tekrardan geri bırakılacaksınız.

Kapadokya atv turları süre olarak farklılık gösterebilmektedir. Özellikle 1 ve 2 saatlik turlar ile satışı yapılmaktadır. Fakat fazlasıyla deneyimleyen birisi olarak 1 saatlik atv turu umduğunuzu vermeyebilir. Göreme ve çevresinde yapacağınız atv turunda 1 saatlik süre çok kısa gelecektir. Peri bacaları ve vadileri yeterince gezmeniz için bu süreyi 2 saatlik olarak düşünmenizi isterim. Çünkü atv turu sırasında duracağınız lokasyonlar oluyor. Beyaz kilise ve vadilerde fotoğraf çekmeniz için sizlere süre tanınıyor. Bu süreleri de düşündüğünüzde 1 saatlik bir tur yeterli gelmeyecektir.

Kapadokya Atv Turu Saatleri – Ne Zaman Yapılır

Bölgede bu aktiviteyi yapacağınız zaman standart olarak belirlenmiş bir tur saati vardır. Bu Gün batımı sunset atv turudur. Güneşin batış saatine göre 17:00 gibi bu tur başlamaktadır. Fakat bunun dışında gün içinde yapmanız mümkündür. Sabah çok erken saatlerde yapılmamaktadır. Onun dışında saat 10:00 dan sonra Atv turları yapmaya başlayabilirsiniz. Fakat yazın ortasında size tavsiyem öğlen saatlerinde tura çıkmamanızdır. Çünkü hava çok sıcak olacağından alacağınız keyif daha az olabilir. Sunset turunu öneririm.

Kışın Kapadokya’ da atv turu yapacaklar için keyif açısından çok zevk alacaksınız. Özellikle bölge karlı iken farklı bir doğa görseline şahitlik yapacaksınız. Kışın kapadokya atv turunda firmalar size kask ve maske dışında eldiven ve yağmurluk temin etmektedirler. Sizde bu mevsimde tura katılacak iseniz sıkı giyinmenizde fayda var. Bölgedeki neredeyse tüm atv ler aynı özelliklere sahiptir. Tek farkları daha yeni olanları ve eski olanları olarak 2 ye ayrılır. Bazı atv firmalarının araçları daha yeni olduğundan tur sırasında zorluk çekmeniz daha azdır.

Atv Turuna Kimler Katılabilir ?

Atv turuna katılmanız için herhangi bir motor ehliyetine sahip olmanıza gerek yoktur. Çünkü bu turda size rehber eşlik edecek ve devlet tarafından belirlenen atv turu rotasından gideceksiniz. Daha önce atv kullanmış olmanızda gerekmeyecektir. Çünkü hız yapabildiğiniz bir alan bulunmamakta. Önde ilerleyen rehberiniz sizin hızınızı ayarlayacak şekilde turu devam ettirecektir. Size atv başında verilen ufak bir bilgi ile tura başlayacaksınız ki; ilk 500 metre 1 km arası arazide olmayacağınızdan ısınma turu gibi ilerleyeceksiniz. Daha öncesinde araba dahi kullanmış olmanıza gerek yoktur.

Related Articles

Back to top button