Cappadocia Activities

Kapadokya Atv Turu

Kapadokya’da Adrenalin Dolu Bir Aktivite olarak ATV TURLARI

Kapadokya seyahat eden tüm balonlar arasında, adrenal doluz ama bir o kadar da ekstrem kullanımda  Kapadokya turları arasında  ilk sıraya olan ve genç yaştan merak edilen, sevilerek yapılan ve uygun olan son derece güvenilir olan ATV safari ile ilgili ile Tarih ile ilgili merak edilenlerden, süre boyunca tüm bilgiler ve sık sorulan sorular için sizler için derlendik.

ATv Safari Ne Zaman Yapılır? ( Hangi Mevsimde ve Günün Hangi Saatinde ?)

Kapadokya’da Atv turları, sene boyunca, yaz, kış, sonbahar demeden, 4 mevsim boyunca aralıksız olarak yapılmaktadır. Hatta ve hatta kendi başına özel ATV turlarına katılabilinebilir.

Atv turlarının diğer aktiviteleri ve turlar gibi belirli bir saat de yoktur. Yoğun tercihlerden oluşan, kalabalık bir grup safariye gelme ve daha çok eğlenmeden daha küçük günlerden tercih edilir herhangi bir saatinde, sadece 2 ATV motorlu ile bile tura yapabilirsiniz.

Atv Turu Çeşitleri

Kapadokya’da ATV turları genelde 4 çeşit adı altında toplanmaktadır ancak bu aktivitenin tailor-made olduğunu yani sizin isteklerinize, hayallerinize ve beklentilerinize adapte edilmeye son derece müsait olduğunu da hatırlatmak isteriz.

  1. Kısa Tur – 1 saatlik parkurlarda yapılan turdur.
  2. Standart Tur – 2 saatlik parkurlarda yapılan, daha geniş bir alanda panaromik tur yapmanızı sağlayan turlardır
  3. Uzun Tur – 4 saatlik parkurlarda, nispeten daha zorlu bir atv turu çeşididir
  4. Premium Tur – Yarım gün ya da tam gün şeklinde, profesyonel turist rehberi eşliğinde, hem Kapadokya’nın önemli turistik noktalarını tanıyıp, hem de bu extrem aktivitenin aynı anda tadını çıkarabileceğiniz, size, ihtiyaçlarınıza ve hayallerinize uygun şekilde adapte edilebilecek türde, yalnızca 1 kişiden tutun, kendi arkadaş grubunuzla kapalı grup oluşturarak, daha uygun fiyatlara da yapabileceğiniz safari şeklindedir.
  5. Günbatımı ATV Turları – Günün en çok rağbet gören saatleri olduğu için en sıklıkla katılınan ATV turudur. Çok rağbet görmesinin birinci nedeni, gündüz saatlerinde ve güç içersinde Kapadokya’nın vadilerinde, müzelerinde, yeraltı şehirlerinde v.b. noktalarında kültür ve doğa gezileri yapan kişilerin, tur programları bittikten sonra bu saatlere denk gelmeleri iken, bir diğer sebebi ise gün batımında ATV sürüş keyfidir.

Atv Sürmek Tehlikeli mi?

ATV’ler 4 tekerlekli arazi araçlarıdır ve Kapadokya’daki safarilerde kullanılan araçlar, Kapadokya’nın coğrafi şartlarına ve safari rotasında geçilecek noktaların arazi şartlarına göre dizayn edilmiş, bakımları mutlaka zamanında yapılan, son derece güvenli araçlardır. Kar, yağmur, çamur, çöl, göl demeden güvenle sürülebilecek bir yapıya, dengeye ve lastiklere sahip araçlardır – elbette verilen güvenlik talimatlarına ve hız sınırına uymanız kaydıyla –

Ayrıca sürüş sırasında, sürücünün de, var ise artçı yolcunun da mutlaka kask takma zorunluluğu olmakla beraber, turlar sırasında belirli bir hız sınırının geçilmesi de kesinlikle yasaktır. Sıkılmayacağınız kadar hızlı ancak gruba ayak uydururken kendinizi riske etmek zorunda kalmayacağınız kadar sakin bir hız, grup lideri tarafından ayarlanmakta ve güvenli sürüş için, tur öncesi size gerekli bilgiler ve talimatlar verilmektedir.

İlaveten grup halinde çıkılan turlarda, rehberin motoru hariç en fazla 16 ATV olabiliyor ve bu gibi kalabalık safarilerde, genelde hem tur lideri rehber, hem de grubun en arkasından takip eden ikincil bir rehber motoru oluyor.

Kimler Atv Turu Yapabilir?

Atv safariyi 5 büyük ve sağlıklı her insan yapar. 12 küçük küçük bilseler ya da yetiştirmek olsalar dahi ATVleri yasak. 12-18 yaşki çocuklar, eğitimin teslimi ile teslim edebilecekleri tek başına kiralayabilirler.

Related Articles

Back to top button