BlogCappadocia Activities

Kapadokya Atv Turu Fiyatları

Kapadokya ATV Turu Kiralama , Fiyatlar ve Tüm Bilgiler

Kapadokya ATV Turu, Kapadokya’ya gelen yerli ve yabancı turistlerin hemen hemen tamamının gerçekleştirdiği bir aktivitedir. Kapadokya’daki vadilerde gerçekleştirilen ATV Turunu 1 saat veya 2 saat şeklinde gerçekleştirebilirsiniz. Gün içerisinde herhangi bir saatte veya daha çok tercih edilen gün batımı turuna katılabilirsiniz.

Atv turumuzdan memnun kalacağınıza eminiz. Rezervasyon için iletişime geçmeniz yeterlidir.

Arama : 0 538 428 74 11 (Aramak için tıklayınız)

Whatsapp : 0 538 428 74 11 (Whatsapptan yazmak için tıklayınız)

E-mail : [email protected](E-mail göndermek için tıklayınız)

Arzu ederseniz aktivite sayfamızdan tüm aktiviteleri görüntüleyebilir, isterseniz rezervasyon sayfamızdan rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Kapadokya’yı dere, tepe merak ediyorsanız; tozdan, çamurdan, kısacası kirlenmekten korkmuyorsanız; adrenalinden hoşlanıyor, doğaya bayılıyorsanız ATV turu tam da size göre.

Kapadokya tarih ve doğanın iç içe geçtiği ve her anınızı muhteşem kılacak sürpriz bir coğrafi dekora sahip. Sıra dışı bu cenneti gezerken içinizdeki seyyahı açığa çıkaracak en güzel heyecanlardan biri de ATV’ye binmek olacak.

Kapadokya ATV Turu Hakkında Bilgiler

Kapadokya’da eşsiz vadileri, peri bacalarını ve tarihi güzellikleri gezmeniz için hem ATV kiralayıp hem de tur düzenleyen birçok firma var. Başta da dediğimiz gibi adrenalini seviyorsanız, ya da yorucu iş temposundan uzaklaşmak ve stres atmak için bir alternatif arıyorsanız, bu firmaların çizdiği rotayla ve sağladığı rehberlik hizmetiyle keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Dört tekerli motor olarak tabir edilen ATV’ye binmek için araç kullanmayı bilmenize ve ehliyetli olmanıza da gerek yok. Hatta ilk defa bir araç kullanıyorsanız kısa bir brifingden sonra kendinize güveniniz geliyor da diyebiliriz. Çölde, kumda, karda, asfaltta gidebilecek şekilde tasarlanmış ATV’ler en fazla 60 km hız yapabileceğiniz, doğa keşifleri için oldukça ideal araçlar. İşin adrenalin kısmı ise kullanımındaki zorluk değil, gezerken çamurun içinde çamura bulanmanız, sudan geçerken sırılsıklam olmanız gibi engebeli alanlardaki akrobasileri kapsıyor.

Kapadokya’da Nerede Nasıl ATV Turu Yapılır?

Kapadokya’da ATV turları eşsiz vadiler, Çavuşin Kasabası ve Uçhisar Kalesi’ni kapsayan bir rota etrafında yapılıyor. ATV kiralayan firmaların oluşturdukları rota alternatiflerinde en çok görmeyi istediğiniz bölgeleri seçebiliyor ve bu bölgelere rehber eşliğinde gidebiliyorsunuz. Kılıçlar Vadisi, Güllüdere Vadisi, Kızılçukur Vadisi, Çavuşin Kasabası, Aşk Vadisi, Paşabağ, UçhisarGüvercinlik Vadisi ve Devrent Vadisi ATV turlarında çizilen rotanın içindeki noktalar.

Kısa, Standart, Uzun ve Premium turlar olarak sınıflandırılan ATV gezilerinin süreleri ise 1 saatten başlayıp, 2, 3 ve 4 saate çıkabildiği gibi yarım gün veya tam gün olarak ATV kiralayan acenteler de var. Günün her saati kiralayıp gezebileceğiniz ATV’lerin en rağbet gördüğü saatler ise gün batımı saatleri. Birçok firma günbatımı turları adı altında ATV turu düzenliyor.

ATV’lere tek kişi veya çift kişi olarak binebiliyorsunuz. Bazı ATV kiralayan firmalar turlarını sadece kendilerinin kullanabildiği vadilerdeki özel parkurlarda yapsalar da, Kapadokya’da bulunan tüm vadilerin zemini ATV kullanmaya elverişli. Tur öncesinde rota ve kullanımla ilgili bilgilendiriliyor, sonrasında ise kısa bir ısınma turuna çıkıyorsunuz. Tur esnasında mutlaka kask takmanız isteniyor ve kaskı da tur şirketi veriyor.

Kapadokya ATV Turu Fiyatları

ATV turları sezonlara göre değişiklik göstermekle beraber ortalama fiyat 250 TL ile 300 TL (iki saatlik tur) arasındadır. Eğer grup halinde kiralıyorsanız fiyatlarda belirli oranlarda indirim yaptırabiliyorsunuz. Genellikle Göreme beldesinden başlayan ATV safari turlarında tur öncesi ve sonrası otel transferi, rehberlik, yakıt fiyata dahil ediliyor. Tam gün ATV kiralamanız durumunuzda öğle yemeği ve içecekleri de kiraladığınız firma ödüyor. Ayrıca internette fırsat sitelerinde ATV turu düzenleyen firmaların yaptığı kampanyalara rastlarsanız şanslı sayılırsınız. Çünkü belirli dönem aralıklarında oldukça uygun ücretlerden yararlanabiliyorsunuz.

ATV Turlarında Tüyolar, Bilgiler, Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her ne kadar kullanımı kolay, rotası belli ve rehberli de olsa ATV kiraladığınızda güvenliğiniz için almanız gereken bazı tedbirler var. Bu konuda firmalar da sizi uyarıyor ve yasal olarak güvenlik amaçlı kullanacağınız malzemeleri size veriyor.

ATV safari tur esnasında kask takmanız zorunlu. Kaskın çene kısmınızı da kapsayan tam kask denilen türden olması gerekiyor. Yağmurluk, eldiven gibi malzemeler ise hava şartlarına göre veriliyor. Düşme durumlarında herhangi bir yaralanma yaşamamak için dirseklik ve dizlik takmanız da önemli.

5 yaşından küçük çocuklar ATV safari turuna katılamıyor.

Tur güvenliği açısından rehberiniz dışında maksimum 16 ATV motoru olması gerekiyor.

ATV’lerin motor gücü ağırlıklarıyla doğru orantılı. Hafif ATV’ler siz gaza ne kadar basarsanız basın fazla sürat yapmadığından daha güvenli. Ama anlaştığınız firmada araç seçme şansınız yoksa gaza fazla yüklenmemeye ve ani çıkışlar yapmamaya çalışın.

ATV Rezervasyon

Kapadokya’da gün batımı , gün doğumu veya herhangi bir saatte ATV rezervasyonu gerçekleştirmek istiyorsanız, aşağıdaki numaraları tıklayarak, arayabilir veya whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Arama : +90 538 428 74 11 (Aramak için tıklayınız.)

WhatsApp : +90 538 428 74 11 (Whatsapptan yazmak için tıklayınız)

Related Articles

Back to top button