BlogCappadocia Activities

Kapadokya ATV Turu Kiralama , Fiyatlar ve Tüm Bilgiler

Kapadokya ATV Turu, Kapadokya’ya gelen yerli ve yabancı turistlerin hemen hemen tamamının gerçekleştirdiği bir aktivitedir. Kapadokya’daki vadilerde gerçekleştirilen ATV Turunu 1 saat veya 2 saat şeklinde gerçekleştirebilirsiniz. Gün içerisinde herhangi bir saatte veya daha çok tercih edilen gün batımı turuna katılabilirsiniz.

Kapadokya ATV Turu Hakkında Bilgiler

Kapadokya’da eşsiz vadileri, peri bacalarını ve tarihi güzellikleri gezmeniz için hem ATV kiralayıp hem de tur düzenleyen birçok firma var. Başta da dediğimiz gibi adrenalini seviyorsanız, ya da yorucu iş temposundan uzaklaşmak ve stres atmak için bir alternatif arıyorsanız, bu firmaların çizdiği rotayla ve sağladığı rehberlik hizmetiyle keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

 

Kapadokya’da Nerede Nasıl ATV Turu Yapılır?

ATV Turları 1 saatlik, 2 saatlik, gün batımı turları olarak sınıflandırılmaktadır. Günün her saati kiralayıp gezebileceğiniz ATV’lerin en rağbet gördüğü saatler ise gün batımı saatleridir. Günbatımı tur programında Kılıçlar vadisi, Kızlar Manastır, Aşk Vadisi, Kızılçukur Vadisi şeklinde rota çizilmektedir. 1 saatlik tur programının rotası;  Kılıçlar Vadisi, Kızlar Manastırı, Kızılçukur Vadisi olarak belirlenmiştir.

ATV’lere tek kişi veya çift kişi olarak binebilirsiniz. Tur öncesinde rota ve kullanımla ilgili bilgilendiriliyor, sonrasında ise kısa bir ısınma turuna çıkıyorsunuz. Tur esnasında mutlaka kask takmanız isteniyor ve kaskı da tur şirketi verilmektedir.

ATV Turlarında Tüyolar, Bilgiler, Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her ne kadar kullanımı kolay, rotası belli ve rehberli de olsa ATV kiraladığınızda güvenliğiniz için almanız gereken bazı tedbirler var. Bu konuda firmalar da sizi uyarıyor ve yasal olarak güvenlik amaçlı kullanacağınız malzemeleri size veriyor.

ATV safari tur esnasında kask takmanız zorunlu. Kaskın çene kısmınızı da kapsayan tam kask denilen türden olması gerekiyor. Yağmurluk, eldiven gibi malzemeler ise hava şartlarına göre veriliyor. Düşme durumlarında herhangi bir yaralanma yaşamamak için dirseklik ve dizlik takmanız da önemli.

10 yaşından küçük çocuklar ATV safari turuna katılamıyor.

Tur güvenliği açısından rehberiniz dışında maksimum 16 ATV motoru olması gerekiyor.

ATV’lerin motor gücü ağırlıklarıyla doğru orantılı. Hafif ATV’ler siz gaza ne kadar basarsanız basın fazla sürat yapmadığından daha güvenli. Ama anlaştığınız firmada araç seçme şansınız yoksa gaza fazla yüklenmemeye ve ani çıkışlar yapmamaya çalışın.

 

Related Articles

Back to top button