BlogCappadocia ActivitiesCappadocia Tours

KAPADOKYA FOTOĞRAF VE VİDEO TURU 2022

FOTOĞRAF VE VİDEO TURU

Turlar Hakkında Genel Detaylar:

Günübirlik Kapadokya turları için misafirlerin hal hazırda bölgede olması veya daha önceden rezervasyon yapılarak satın aldığı ve sabah otelinden alınıp tur bitimi misafirlerin yine kendi otellerine bırakıldığı küçük gruplar ile yapılan turlar anlaşılmalıdır. Profesyonel rehber (rehber odası kaydı olan ve profesyonel bölgeye hakim), sürücü (psikoteknik ve SRC belgesi mevcut) ve konforlu araçlarımız(klimalı, temiz, D2 yolcu taşıma belgeli, TÜRSAB acente levhalı ve araç ve rehber resmi sözleşmeli) ile otelinizden sizleri belirlenen saate alarak Kapadokya’yı gezdirdikten sonra tekrar alınan noktaya bırakılacağı bir tur seçeneğidir.

Resmi Bilgilendirme:

Araç sürücüde olması gereken, rehberin yetki belgesi ve araç için gerekli belgelerin olması grup turlarının hepsinde kanunen gerekli olan detaylardır. Bu belgeler veya sertifikalardan birinin eksik olması durumunda, turu düzenleyen, çalışanlar ve yolculara ayrı ayrı ceza uygulanmaktadır bu cezayı Jandarma, Polis, Turizm Bakanlığına bağlı diğer kuruluşların denetim görevlileri veya TÜRSAB’ın yetkilileri uygulamaktadır.

Tur Detayları:

Bu turda yaklaşık 30 km mesafe kaydedilerek Kapadokya’nın en merkezinde bulunan bölgenin ‘Yakın Bölge Turu şeklinde adlandırılan alanın gezilmesi amaçlanmıştır. Tur en fazla 7 saat sürmekte ve yaklaşık 15 adet (Kapadokya’nın gizli kalmış manzara alanları da dahil) noktada mola verilmektedir. Gezi esnasında grubunuzdaki rehber fotoğraf ve video çekiminde uzmanlaşmış ve sizlere farklı zamanlarda farklı açılar ile resim ve video çekimi için tavsiyelerde bulunarak muhteşem görüntüler elde etmenizi sağlamaya çalışacaktır.

Bilgi Notu: Kapadokya bölgesinin merkezinde kalan alanlarda hem şu andaki yerleşim yerlerine hem de geçmişte yaşam sürülmüş yerlere ulaşmak için 4 farklı güzergâh mevcuttur. Bu güzergâhlar 1-Patikalar, 2-Toprak Yollar, 3-Hal hazırda kullanılan asfalt yollar, 4-Vadi içlerinden geçen bağlantı yolları. Normal turlarda veya kendi aracınız ile bölgeyi gezerken sadece asfalt yolları kullanırsınız bazen de istisna olarak toprak yollara girersiniz. İşte bu turumuzda normal şartlarda gidemeyeceğiniz gitseniz de bulmanız çok zor olan kör noktalar özenle seçilmiştir ki, Kapadokya’da resim ve video çekimi yapan diğer misafirlere göre bu tura katılarak sizlerin bir farkı olsun.

Gezilecek yerler:

 • Gezilecek yerler günün şartlarına göre tamamen rehberimizin belirleyeceği bir rota olacaktır.

Tura Dahil olan Hizmetler:

 • Otelden alınış bırakılış

 • Lisanslı profesyonel Tur Rehberi

 • Sürücü, araç ve yakıt

 • Müze giriş ücretleri

NOTLAR:

 • Bu tur için misafirlerin ön ödeme yapmalarına gerek yoktur.

 • Rezervasyon formumuzu doldurup bize göndererek, telefon ile bağlantı kurarak rezervasyon onayı karşılıklı teyitleşerek yapılabilir.

 • Operasyon Ekibimiz sizden konakladığınız otelinizdeki oda numaranızı ve otel adını isteyecektir.

 • Tura katılacak misafirler kendi ekipmanlarını getireceklerdir. Misafirin ekipmanı yok ise sadece akıllı telefon ile de tura katılıp muhteşem görüntüler kaydedebilir.

COVID-19

Önemli bilgilendirme

*Gerekli tüm koruyucu ekipman misafirlere verilir

 • Müşterilerin temas edeceği ve etme ihtimali olan tüm yerler belirli aralıklarla temizlenir

 • Araçlarımızda sosyal mesafenin korunması konusunda özen gösterilir

 • Normalden daha az misafir sayısı oluşturarak kişisel mesafenin korunması sağlanmaya çalışılır.

 • Tura başlamadan önce ve tur bitiminde ateş ölçümü gerçekleştirilir

Related Articles

Back to top button