BlogCappadocia Tours

Kapadokya Günübirlik Turlar 2022

İç Anadolu Bölgesi’nin en çok ziyaret edilen noktalarından biridir Nevşehir Kapadokya. Kapadokya Turu Günübirlik ise bölgenin en çok tercih edilen turlarıdır. Yerli, yabancı fark etmeksizin Türkiye’de olan tüm turistler kesinlikle buraya gelmesini tavsiye ederiz. Burada bulunmayanlar da gerçekten çok şey kaçırmaktadır. Bölgeyi gezmeye geldiğiniz zaman kendi başınıza gezmeniz yerine bir tur şirketiyle anlaşıp onlar aracılığıyla gezmenizi tavsiye ederiz. Çünkü Kapadokya bölgesi oldukça büyük ve gezmek ile bitmeyecek tarihi yerler barındırmakta. Tur şirketleri sizler için seyahat rotaları oluşturarak gezinizi daha eğlenceli ve kolay hale getirmektedirler. Ayrıca içinde sayısız güzellik barındırmaktadır. Devasa vadilerin içine gizlenmiş muhteşem yapıları kendiniz gezerken bulamayabilirsiniz. Aynı zamanda tarihi yerleri bir profesyonel tur rehberinin anlatımıyla gezmek eşsiz bir deneyim olacaktır. Bu nedenle Kapadokya’ya gittiğinizde kesinlikle Kapadokya turu günübirlik gezilerine katılmalısınız.

Kapadokya’da birçok tur bulunmaktadır. Bunların içeriği de değişiklik göstermektedir. Bölgeye ilk defa giden misafirlerin kafasında hangi turu almak gerekir gibi soru işaretleri oluşmaktadır. Çünkü turların içeriklerini tam olarak anlayamamaktadırlar. Biz de bu karışıklığı önlemek için sizlere Kapadokya’daki tüm turları içeren bir yazı hazırladık. Kapadokya’ya gitmeden önce veya gittiyseniz herhangi bir tur satın almadan önce yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kapadokya Günübirlik Bölge Turu Fiyatları

Tur fiyatları birbirinden çok farklıdır. Bunun nedeni de süresinin, gezilen yerlerin, yemeğin dahil olup olmamasının, ekstra turların değişiklik göstermektedir. Bu yüzden tek bir fiyat vermek yanlıştır. Eğer yazımızın devamını okursanız, sizler için en uygun olan turun içeriğini ve ayrıca bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Kapadokya Günübirlik Turlar

Kapadokya’nın tarihi güzelliklerini sindire sindire gezmek istiyorsanız günübirlik turlara katılmanız gerekmektedir. Ayrıca Kapadokya çok fazla geniş alana sahip bir bölgedir. Bir günde çıkıp bütün güzellikleri görmeniz imkansızdır. Bunun için dört adet seçenek vardır. Bunlar; Kırmızı Tur, Yeşil Tur, Mavi Tur ve Sarı Tur’dur. Her birinde farklı bölgeleri, yüzyıllar hatta binlerce yıl önce inşa edilmiş yapıları gezersiniz. Eğer zamanınız varsa, her güne bir turu ayırmanızı tavsiye ederiz ki Kapadokya’ya gelmişken hiçbir güzelliği kaçırmayın. Ayrıca merak ediyorsanız yukarıda bulunan görselde kırmızı, yeşil, mavi ve sarı renklerle etrafı çizilen alanlar, turların gezdiği yerleri belirtmektedir.

Kapadokya Turu Günübirlik Kırmızı Tur

Kapadokya günübirlik kırmızı tur, Kapadokya bölgesindeki en ünlü günübirlik turlardan biridir. Ayrıca Kapadokya Yakın Bölge Turu veya Kapadokya Red Tour olarak da bilinmektedir. Bölgedeki en ünlü turdur çünkü tüm turların arasındaki en kapsamlı, geniş içerikli tur budur. Kısa bir süreliğine Kapadokya’ya geldiyseniz ve bu kısa sürede en iyi şekilde gezmek istiyorsanız kırmızı turu tercih etmelisiniz. Eğer Kapadokya’ya uçakla veya otobüsle geldiyseniz ve kendi aracınızı getirmediyseniz, bu tur tam size göre. Eğer bölgeye sadece tur için gelmediyseniz ve bir otelde konaklıyorsanız genelde tur şirketlerinin 15-18 kişilik araçlarıyla turlara katılırsınız. Aranızda yabancı turistler de olabilir. Ancak bu konuda endişelenmenize gerek yok. Turda size eşlik eden turist rehberiniz her dili konuşan misafire hizmet edebilecek yetkinlikte olmaktadır. Yani örneğin turu hem İngilizce hem de Türkçe yaparak tamamlayabilir.

Kapadokya kırmızı tur ne kadar sürmektedir diye sorarsanız, yaklaşık olarak 7-8 saat sürmektedir. Bu açıdan bölgedeki en uzun soluklu turlardan biridir. Sabah acentenin belirlediği saatte, ki bu genelde sabah saat 9-10 olur, otelinizden alınırsınız. Ve bu andan itibaren turunuz resmen başlamış sayılır. Bu turda toplam 30 kilometre yol kat edilir.

kapadokya günübirlik turlar

https://unsplash.com/

Kapadokya Turu Günübirlik Kırmızı Tur Güzergahı

Kapadokya Kırmızı Tur Gezilecek Yerler sırasıyla;

 • Uçhisar Kale Altı
 • Göreme Açık Hava Müzesi
 • Aşk Vadisi
 • Çavuşin Köyü Harabeleri
 • Öğle yemeği
 • Avanos Çanak, Çömlek Atölyesi
 • Paşabağ Peri Bacaları (Rahipler/Keşişler Vadisi)
 • Devrent Vadisi (Hayal Vadisi)
 • Esentepe
 • Ürgüp Peri Bacaları (Üç Güzeller)
 • Şarap Deneyimi

Uçhisar Kalesi

Turunuza otelinizden alınmanızla başlarsınız ve ilk durağınız da Uçhisar Kalesi’dir. Uçhisar Kalesi, Kapadokya’nın en yüksek noktası olarak bilinmektedir. Ayrıca en üstüne çıktığınız taktirde bölgeyi 360 derece izleyebilirsiniz. Ayrıca tepesindeyken kırmızı turda gezeceğiniz sonraki rotaları net bir şekilde görebilirsiniz.

Göreme Açık Hava Müzesi

Turunuzda gideceğiniz ikinci durak Göreme Açık Hava Müzesi. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne 1985 yılında alınmıştır. Kapadokya’ya gittiğinizde kesinlikle gezmeden dönmemeniz gereken bir yerdir. Eski çağlarda bir dönem Hristiyan aleminin merkezi olmuştur. Bu açıdan şapeller, kiliseler, manastırlar konusunda zengin bir bölgedir.

Aşk Vadisi / Love Valley

Bu turda üçüncü durağınız Aşk Vadisi. Aşk Vadisi, aynı zamanda Bağlıdere Vadisi olarak da bilinmektedir. Romantizmi iliklerinize kadar hissedeceğiniz bu bölgede gezmekten çok keyif alacaksınız.

Çavuşin Köyü

Çavuşin köyünün içinde, Kapadokya en eski kilise olarak bilinen yeri göreceksiniz. Ayrıca çevrede Antik Yunan izlerini net bir şekilde gözlemleyebileceksiniz. Yamacın tepesinden aşağıya baktığınızda göreceğiniz manzara sonucunda büyüleneceksiniz.

Paşabağ Peri Bacaları (Rahipler/Keşişler Vadisi)

Burası, Kapadokya Bölgesinde en fazla peri bacasının bulunduğu bölgedir. Bu nedenle muhteşem fotoğraflar sunmaktadır. Güllü Dağı, Erciyes Dağı ve Hasan Dağı’nın patlamasından sonra bölgeye yayılan lavların oluşturduğu peri bacaları eşsiz bir doğa olayıdır. Ayrıca keşişlerin yüzyıllar boyunca burada yaşaması, inançları sizleri çok farklı hislere sokacaktır.

Devrent Vadisi (Hayal Vadisi)

Bir sonraki durağınız ise Devrent. En çok bilinen ismiyle ise ‘Hayal Vadisi’. Vadiye bu ismi veren ise çevredeki peri bacalarının birçok şekle benzetilmesi. Hayal kurmanın sınırı yoktur tabii. Kurbağa, tavşan, deve, Napolyon, Meryem Ana, çocuklar ve dahası… Tıpkı bulutları şekillere benzetmek gibi, burayı gezerken birçok güzel manzaraya şahit olacaksınız.

Ürgüp Peri Bacaları (Üç Güzeller)

Turunuzun son durağı ise Nevşehir bölgesinin en kalabalık ve hareketli ilçesi olan Ürgüp. Üç Güzeller peri bacaları da burada bulunmaktadır. Buranın çok özel bir hikayesi vardır. Bu hikayeyi Üç Güzeller Kapadokya yazımızdan okuyabilirsiniz.

Kapadokya Turu Günübirlik Kırmızı Tur Fiyatları

Kırmıza tur dahil olan hizmetler;

 • Otelinizden transfer
 • Profesyonel sürücü
 • Profesyonel tur rehberi
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Öğle yemeği (içecekler hariç)

Kırmızı tur fiyatları 400 TL ile 600 TL arasında değişmektedir. En uygun paketi ve kişi sayısını söylerseniz sizler için en uygun turlar hazırlanabilir. Eğer bu tür turları organize eden ve Kapadokya’nın en köklü acentelerinden biri olan Real Dreams Travel Turkey Tours ile iletişime geçerseniz rezervasyonunuzu en doğru şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

kapadokya günübirlik turlar

Kapadokya Turu Günübirlik Kapadokya Yeşil Tur

Yeşil tur, Ihlara Vadisi Turu olarak bilinmektedir. Kapadokya bölgesinin güney batısında bulunan tarihi mekanları kapsamaktadır. Ayrıca Ihlara Vadisi, dünyaca bilinen bir yer olmakla birlikte, etrafında barındırdığı küçük kasaba ve köyler sayesinde daha da dikkat çekmektedir.

Kapadokya Turu Günübirlik Yeşil Tur Güzergahı

 • Göreme Panorama (Manzara Noktası)
 • Derinkuyu Yeraltı Şehri
 • Ihlara Vadisi (4 km Yürüyüş)
 • Belisırma Köyü
 • Öğle Yemeği
 • Selime Manastırı ve Kayalıkları
 • Uçhisar Güvercinlik Vadisi
 • Yaprakhisar Panorama
 • Onyx Atölyeleri

Göreme Panorama ve Esentepe Seyir Terası

Yeşil turdaki ilk güzergahınız muhteşem panoramik bir seyir noktası. Göreme’nin en net gözlemlendiği bu noktada rehberinizin anlatımından sonra eğer zamanınız varsa manzaraya karşı bir çay içmenizi, yoksa da gitmeden önce mutlaka fotoğraf çekmenizi tavsiye ederiz.

Derinkuyu Yeraltı Şehri

Binlerce yıl önce bu bölgede yaşayan insanlar ilk zamanlar burayı büyük bir buzdolabı olarak kullanmışlardır. Toprağın altına kazılan yerlerin her daim serin kalmak gibi bir özelliği vardır. Bu da yiyeceklerin tazeliğini korumasını ve ayrıca şarapların fermentasyonunu tamamlaması için en uygun yer olmasını sağlar. İlk başlarda depolama alanı olarak kullanılsa da zamanla bölgeye yapılan saldırılar yüzünden insanların kendilerini koruyabilmeleri için saklandıkları yeraltı şehirleri olmuşlardır. İnsanlar, daha öncesinde buraya sakladıkları yiyecekler ve şarap sayesinde hayatta kalmışlardır.

Ihlara Vadisi

Burası, dünyanın en güzel vadilerinden biri olarak bilinmektedir. Uzunca bir merdiven aracılığıyla birlikte vadiye inersiniz. Sonrasında etrafındaki kiliseler eşliğinde yaklaşık 1-1.5 saatlik yürüyüşünüzü gerçekleştirirsiniz. Muhteşem bir doğanın içinde huzurla devam edersiniz yolunuza. Yürüyüşünüzün sonunda Belisırma Köyü’ne varırsınız. Ihlara Vadisi’nin çıkış noktası olan bu köyde otobüsünüz sizleri bekliyor olur. Nehrin kenarındaki bu yemyeşil köyde manzara eşliğinde güzel bir yemek molası verirsiniz.

Selime Manastırı ve Kayalıkları

Selime Manastırı veya Selime Katedrali olarak bilinen bu yer, Hıristiyan aleminin bir zamanlar merkezi olmuştur. Ayrıca ilklerin içinde de yer almaktadır. Okul, kilise, manastır gibi birçok yapıyı bir arada bulundurmaktadır.

Uçhisar Güvercinlik Vadisi

Burası, Kapadokya’nın en meşhur vadilerinden biridir. İsmini, güvercinlerin kayalıkların içine yuva yaparak burada yaşamalarından almaktadır. Ayrıca tarım için çok faydalı olan güvercin gübresinin öneminden dolayı bölge daha da ün kazanmaktadır.

Kapadokya Yeşil Tur Fiyatları

Yeşil tur dahil olan hizmetler;

 • Otelinizden transfer
 • Profesyonel sürücü
 • Profesyonel tur rehberi
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Öğle yemeği (içecekler hariç)

Kapadokya yeşil tur fiyatları ortalama 500TL ile 600 TL arasında değişmektedir. Kişi sayısı, tarih ve turun özelliği fiyatı değiştirmektedir. Yine de en doğru bilgi için bu tür turları yıllardır düzenleyen ve güvenilir bir acente olan Real Dreams Travel Turkey Tours ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Kapadokya günübirlik turlar

Kapadokya Mavi Tur

Mavi tur, en çok tercih edilen kırmızı tur ve yeşil tur kadar popüler bir tur değildir. Merkezden daha uzak bölgeleri kapsamaktadır. Ancak Kapadokya’yı her santimine kadar gezmek istiyorsanız bu tura da mutlaka katılmanız gerekmektedir.

Kapadokya Mavi Tur Güzergahı

 • Mustafapaşa Köyü
 • Keşlik Manastırı
 • Soğanlı Vadisi
 • Öğle yemeği
 • Şahinefendi Sarbesos
 • Kaymaklı Yeraltı Şehri

Mustafapaşa Köyü

Kapadokya Günübirlik turlar arasında bulunan mavi turda, ilk durağınız Mustafapaşa köyü olacaktır. Burası eski bir rum kasabası olarak bilinmektedir. Bölgenin tarihinde Ortodoks Hristiyanların burada yaşaması bulunduğu için kiliseler, manastırlar, medreseler gibi yüzyıllar öncesine ait yapılar bulunmaktadır.

Keşlik Manastırı

İkinci durağınız ise Keşlik Manastırı. Buranın en önemli özelliği ise manastırın içinde bulunan fresklerin güzelliği. Rehberiniz çoğu zaman sizlere manastırların ve kiliselerin içine girerek bilgi veremeyebilir. Rehberiniz sizlere freskleri anlattıktan sonra dikkatli bir şekilde incelemelisiniz.

Şahinefendi Sarbesos Kazı Alanı

Şahinefendi Sarbesos, yaklaşık 10 yıl önce kazılmaya başlanmış arkeolojik bir sit alanıdır. Arkeologlar, bölgenin tarihine ilişkin çok önemli buluntulara rastlamışlardır. Şimdiye kadar kazılan alanlarda Roma Dönemi’ne ait birçok bazilika, mezar ve mozaik taşları çıkarılmıştır.

Kaymaklı Yeraltı Şehri

Kaymaklı Yeraltı Şehri, Kapadokya’nın en fazla ziyaret edilen yeraltı şehri olarak bilinmektedir. Zamanında burada yaşayan insanların hem buzdolabı hem de sığınak olarak kullandıkları, oldukça dar tünellere ve saklama alanlarına sahip bu mağaraları gezerken çok etkileneceksiniz.

Kapadokya Turu Günübirlik Kapadokya Mavi Tur Fiyatları

Mavi tur dahil olan hizmetler;

 • Otelinizden transfer
 • Profesyonel sürücü
 • Profesyonel tur rehberi
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Öğle yemeği (içecekler hariç)

Kapadokya Mavi Tur fiyatları 400 TL ile 500 TL arasında değişmektedir. En uygun paketi ve kişi sayısını söylerseniz sizler için en uygun turlar hazırlanabilir. Eğer bu tür turları organize eden ve Kapadokya’nın en köklü acentelerinden biri olan Real Dreams Travel Turkey Tours ile iletişime geçerseniz rezervasyonunuzu en doğru şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

kapadokya turları günübirlik

Kapadokya Günübirlik Turlar: Kapadokya Sarı Tur

Eğer yürüyüş yapmayı seviyorsanız bu tur tam da size göre! Kapadokya günlük tur kategorisinin bir parçası olan sarı tur, genelde bir yürüyüş turu olarak bilinmektedir.

Kapadokya Sarı Tur Güzergahı

 • Aşk Vadisi
 • Kızıl Vadi
 • Gül Vadisi
 • Ortahisar Kalesi
 • Kaymaklı Yeraltı Şehri
 • Çavuşin Köyü

Aşk Vadisi

Burası, Göreme’ye 10 dakika, Uçhisar’a 15 dakika uzaklıktadır. Muhteşem bir manzaraya sahiptir. Ayrıca romantik dokusuyla resmen havada aşk kokusunu hissedebileceğiniz bir vadidir. Yürüyüş açısından da sizi zorlamayacağına emin olabilirsiniz.

Kızıl Vadi ve Gül Vadisi

Bu vadilerin isimleri, gün batımında aldıkları renklerden gelmektedir. Ayrıca kesinlikle Kapadokya’da gün batımı manzarası izleyebileceğiniz en iyi yer olarak bilinmektedir. Eşsiz bir manzaraya sahip bu vadilerde gün batımı veya gün doğumu izlemeden Kapadokya’dan ayrılmayın.

Kaymaklı Yeraltı Şehri

Burası, Kapadokya’nın en geniş ve en büyük yeraltı şehirlerinden biri olarak bilinmektedir. 8 kat derine inmektedir. Ancak günümüzde misafirler sadece 4 katını gezebilmektedir. Hem depolama alanı hem de sığınak olarak kullanılmıştır.

Çavuşin Köyü

Göreme bölgesine 2 kilometre uzaklıkta, Avanos yolunun üzerinde bulunmaktadır. Ayrıca da son bulgulara göre Kapadokya bölgesinin en eski yerleşim yeri olduğu düşünülmektedir. İçindeki en ünlü yapı 5. yüzyıla ait olduğu düşünülen Vaftizci Yahya Kilisesi’dir.

Kapadokya Sarı Tur Fiyatları

Sarı tur dahil olan hizmetler;

 • Otelinizden transfer
 • Profesyonel sürücü
 • Profesyonel tur rehberi
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Öğle yemeği (içecekler hariç)

Kapadokya Sarı Tur fiyatları 250 TL ile 500 TL arasında değişmektedir. En uygun paketi ve kişi sayısını söylerseniz sizler için en uygun turlar hazırlanabilir. Eğer bu tür turları organize eden ve Kapadokya’nın en köklü acentelerinden biri olan Real Dreams Travel Turkey Tours ile iletişime geçerseniz rezervasyonunuzu en doğru şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Kapadokya turlar günübirlik

Kapadokya’da Hangi Otel?

Muhteşem bir tatil için Kapadokya’ya geleceksiniz. Her şeyi planladınız: Kapadokya’da hangi tura katılmalı?, Kapadokya’da Yenilecek Şeyler?, Kapadokya’da Gezilecek Yerler? ve dahası… Bu gibi şeyleri araştırdınız, kendinizce planladınız veyahut bir acente ile anlaşarak turlarınızı planladınız. Tabii bunları bir güne sığdıramazsınız birçok aktivite mevcut. Balon turu, at turu, ATV turu, bölge turları, yeraltı şehri turları ve dahası…

Peki tüm bu aktiviteleri yaparken hiç sorun yaşamayacağınız, hizmeti, doğası, güzelliği, temizliği harika olan bir otele ne dersiniz? Hem de bu otelde tüm gün turlarınızda gezip yorulduktan sonra odanıza çekilip keyif yapabileceğiniz hamamlı oda, jakuzili oda, şömineli oda, suit oda, kral suit oda ve balayı odası gibi seçenekler mevcutsa değmeyin keyfinize… Aslında bunları saymak bile hayal gibi hissettiriyor ancak bu mümkün. Real Dreams Travel  ile bu saydıklarımızın hepsine kavuşabilirsiniz. Otele girişinizden itibaren her şeyinizle eksiksiz bir şekilde ilgileneceklerine, hiçbir sorun yaşamayacağınıza emin olabilirsiniz. Kahvaltı ve akşam yemeği konusunda diyebileceğimiz hiçbir şey bulunmamakta çünkü kendiniz gidip bu lezzetleri deneyimlemelisiniz. Ayrıca bu otel, evcil hayvan dostu oteller arasında yer almaktadır. Ücretsiz evcil hayvan konaklaması kabul eden otel az bulunmaktadır. Kapadokya’nın muhteşem doğasında küçük dostunuzla birlikte güzel bir tatil geçirebilirsiniz. Son olarak buranın bir Kapadokya balayı oteli olduğunu söylemeden geçemeyiz. Her kesime hitap eden bu otelde konaklama deneyimini kesinlikle yaşamanız lazım.

Related Articles

Back to top button