BlogCappadocia Tours

Kapadokya Köy Yaşamı Turu 2022

Kapadokya Köy Yaşamı Turu

Turlar Hakkında Genel Detaylar:

Günübirlik Kapadokya turları için misafirlerin hal hazırda bölgede olması veya daha önceden rezervasyon yapılarak satın aldığı ve sabah otelinden alınıp tur bitimi misafirlerin yine kendi otellerine bırakıldığı küçük gruplar ile yapılan turlar anlaşılmalıdır. Profesyonel rehber (rehber odası kaydı olan ve profesyonel bölgeye hakim), sürücü (psikoteknik ve SRC belgesi mevcut) ve konforlu araçlarımız(klimalı, temiz, D2 yolcu taşıma belgeli, TÜRSAB acente levhalı ve araç ve rehber resmi sözleşmeli) ile otelinizden sizleri belirlenen saate alarak Kapadokya’yı gezdirdikten sonra tekrar alınan noktaya bırakılacağı bir tur seçeneğidir.

Resmi Bilgilendirme:

Araç sürücüde olması gereken, rehberin yetki belgesi ve araç için gerekli belgelerin olması grup turlarının hepsinde kanunen gerekli olan detaylardır. Bu belgeler veya sertifikalardan birinin eksik olması durumunda, turu düzenleyen, çalışanlar ve yolculara ayrı ayrı ceza uygulanmaktadır bu cezayı Jandarma, Polis, Turizm Bakanlığına bağlı diğer kuruluşların denetim görevlileri veya TÜRSAB’ın yetkilileri uygulamaktadır.

Tur Detayları:

Bu turda yaklaşık 30-40 km mesafe kaydedilerek Kapadokya’nın en merkezinde bulunan ve hala orijinal köy hayatının hüküm sürdüğü köylerde gezilecek mevsime ve zamana uygun olarak köy hayatı tanıtılacak, misafirler köy hayatındaki yapılan işler, yenilen yemekler ile bu hissiyatı kısa da olsa tadacak, bu şekilde çok farklı orijinal bir tur yapmaları amaçlanmıştır. Tur yaklaşık 7 saat sürmektedir. Ayrıca yine mevsimine göre hasat zamanı ise hasat işleri, odun kesme, meyve toplama, üzüm budama, pekmez kaynatma, acılı sos yapımı, ekmek pişirme vs. gibi işleri de hem görüp hem de birebir yapacakları unutulmaz bir anı yaşayacaklardır.

Bilgi Notu: Kapadokya’nın en merkezi bölümünde artık köy hayatı yok denecek kadar azdır. Bölgenin çok az dışına çıkıldığında Turizm faaliyeti olmayan köyler tarım ve hayvancılık ile meşguldürler. Bu nedenle bu köylerin içerisinden acentemiz seçtikleri ve bu köylerde bulunan misafirperver aileler ile tam bir Anadolu turu yapmış, tur yapmakla kalmayıp köy hayatını çok kısa da olsa yaşamış olacaksınız. Şehir ve iş hayatının içerisinden kurtulup böyle bir aktivite yapan son yıllarda çok popüler olan bir tur seçeneği köy turumuza katıldığınızda belki de istediğiniz tatil şeklinin bu olduğunu keşfedeceksiniz.

Gezilecek yerler:

 • Belirlenen bir köyde köy kıyafetleri giyilerek, köydeki ailemiz ile birlikte o gün aile ne yapıyorsa aynı şekilde misafirler de onlarla birlikte vakit geçireceklerdir. Onların yaptıklarını yaparak, onların giydiklerini giyerek, onların yediklerini yiyerek unutulmaz bir anı oluşacaktır.

Tura Dahil olan Hizmetler:

 • Otelden alınış bırakılış

 • Lisanslı profesyonel Tur Rehberi

 • Sürücü, araç ve yakıt

 • Öğle Yemeği

Notlar:

 • Bu tur için misafirlerin ön ödeme yapmalarına gerek yoktur.

 • Rezervasyon formumuzu doldurup bize göndererek, telefon ile bağlantı kurarak rezervasyon onayı karşılıklı teyitleşerek yapılabilir.

 • Operasyon Ekibimiz sizden konakladığınız otelinizdeki oda numaranızı ve otel adını isteyecektir.

 • Tura katılacak misafirler kendi ekipmanlarını getireceklerdir. Misafirin ekipmanı yok ise sadece akıllı telefon ile de tura katılıp muhteşem görüntüler kaydedebilir.

COVID-19

Önemli bilgilendirme

 • Gerekli tüm koruyucu ekipman misafirlere verilir

 • Müşterilerin temas edeceği ve etme ihtimali olan tüm yerler belirli aralıklarla temizlenir

 • Araçlarımızda sosyal mesafenin korunması konusunda özen gösterilir

 • Normalden daha az misafir sayısı oluşturarak kişisel mesafenin korunması sağlanmaya çalışılır.

 • Tura başlamadan önce ve tur bitiminde ateş ölçümü gerçekleştirilir

Related Articles

Back to top button