BlogCappadocia Tours

Kapadokya Tatili Sıcak Hava Balonu 2022

Kapadokya Balon Turu İçin Rezervasyonlar

Herhalde Kapadokya denilince akla gelen ilk aktivitelerden biridir. Muhteşem Peri bacaları manzarasında ve vadilerde yapacağınız Kapadokya Balon Turu seyahatinizi görselleştirecektir. Deneyimli pilotlar eşliğinde  güvenli ve kaliteli uçuşlar yapabilirsiniz. Balon fiyatları için telefon ile bilgi almanızda fayda vardır. Çünkü balon turu için fiyatları sezona ve yoğunluğa göre değişiklik göstermektedir. Kapadokya Balon turu fiyatları kişi başı ortalaması 2000 – 2250 TL arasındadır. WhatsApp ile iletişime geçmek için : +905516622000 ‘ e tıklayabilirsiniz.

Balon turları ve 2022 balon fiyatları için bizimle iletişime geçiniz. Arayarak bilgi almak için +90 538 428 74 11. nolu numaraya tıklayabilirsiniz.

Kapadokya’ da yapılan balon turu fiyatlarına Ücretsiz Otelden alış ve Uçuş sonrasında Otele bırakış dahildir. Uçuş sonrasında ücretsiz içecek ikramı bulunmaktadır. Ve gene ücretsiz olarak uçuştan sonra sertifika yada madalya verilmektedir. Uçuşlarımız 1 saat sürdüğünden sabah kahvaltısı için otelinize yetişebilirsiniz. Eğer bölge turuna katılacaksanız balon turu yaptıktan sonra rahat bir şekilde kırmızı yada yeşil tura katılabileceksiniz. Sizlerden gelen soruların bir diğeri ise çocuk ücretleri hakkında olmaktadır. Balon uçuşlarında kişi başı ücret alınmaktadır. Bu sebeple sepete binecek her kişi için ücret aynı şekilde talep edilmektedir. Herhangi bir indirim uygulanmamaktadır. Kapadokya balon turu için uygulanan ücret ne ise çocuklar içinde aynı fiyat uygulanmaktadır.

Balon turları 2022 yılı için yapılmaya devam etmektedir. Kapadokya semalarına doğru havalanacak ve gündoğumu izleme keyfini yaşayacaksınız. Balon turları sabahları gün doğumunda başlamaktadır. Çok nadir kış aylarında bazı dönemlerde gündüz uçuşları yapılmaktadır. Fakat bunu yılda 3-5 gün olarak düşünebilirsiniz.

Kapadokya’ da yapılacakların başında tabi ki balon turu ilk sırada bulunuyor. Eşsiz bir doğaya sahip olan Kapadokya Bölgesi’ni balon içinde uçarak keşfetmek inanılmaz bir keyiftir. Aynı zamanda unutulmaz bir deneyim olarak anılarınızda her zaman özel bir yere sahip olacaktır. Balon turlarımız için özellikle erken rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Çünkü sizler geciktikçe katılmak istediğiniz günler doluyor olabilir. Bu sebeple tur fiyatları artmaktadır. Kapadokya balon turu için rezervasyonunuzu son güne bırakmamanızda fayda var. Balon turlarımız için 6 yaş ve üzeri ücretlendirilmektedir. 6 yaş altındaki çocuklarımız balon turu uçuşlarına katılamamaktadır.

Balon uçuşları her ne kadar mükemmel olsa da fiyat konusu biraz zorlayıcı olmaktadır. Ancak birçok firmanın Kapadokya balon turu bulunmaktadır. Bu turlarda bazı farklılıklar görülmektedir. Örnek olarak sepet sayılarında farklı uçuş türleri yapılmaktadır. 16 kişilik, 20 kişilik, 24 kişilik 28 kişilik 38 kişilik gibi farklı balon sepetleri bulunmaktadır. 16 Kişilik balon sepetlerinde uçuş yapmak istiyorsanız fiyatlarda ufak bir yükselme yaşanmaktadır. Tüm bu uçuşların dışında 4 kişilik sepet kiralayabilirsiniz. Yani sadece siz ve pilotumuz olmaktadır. Bu tür özel günleriniz yada komple sepet kiralamak istiyorsanız bizimle irtibata geçmelisiniz.

Kapadokya Balon Turu Hakkında

Kapadokya’da standart balon turları yanı sıra en küçük 4+1, orta boy 14+1 kişi seçenekleri de bulunmaktadır. Standart balon turları 22 – 28 –  32 – 40 kişilik balon sepetleri ile yapılmaktadır.

Küçük boy balon turları lüks uçuşlar olmakta ve bir buçuk saat sürmektedir. Doğal olarak fiyatları da diğerlerine göre yüksektir. 15 kişilik orta boy uçuş, küçük uçuş seçeneğine göre daha hesaplıdır. Kapadokya balon turu genellikle 21 – 40 kişilik büyük boy sepetli uçuşlardır ve 1 saat sürmektedir. Tabi bu ortalamasıdır. Bazı durumlarda 45 dakika bazı durumlarda ise 90 dakikaya kadar çıktığıda olmaktadır.

Çoğu balon tur şirketleri zaman zaman kampanyalar yapmakta ve Kapadokya balon turu düzenlemektedirler. Bu kampanyaları takip ederek fırsatları yakalayabilirsiniz. Yalnız bilmeniz gereken önemli bir durum ise; birkaç ay sonrasına balon turu fiyatı alırken dikkat etmenizdir.

Balon turları sabah erken saatlerde başlamaktadır. Sabah saatlerinde rüzgar hızının en düşük olduğu saatlerdir. Ayrıca güneşin doğuşunda Kapadokya büyüleyici bir atmosfere dönüşür ki bu eşsiz manzarayı balondan izlemek muhteşem bir deneyim olmaktadır.

Kapadokya Balon Turu Fiyatları Hakkında

Kapadokya Balon Turu Fiyatları Hakkında

Kapadokya’da Balona Binmek Güvenli Mi?

En sık sorulan sorudur bu… Çok nadir kazalar olmuştur ve her zaman bir risk vardır. Ancak istatistikler göstermektedir ki bu risk çok çok düşüktür. En güvenli hava aracı olduğu yetkililer tarafından onaylanmıştır. Pilotlar, Sivil Havacılık tarafından profesyonel bir şekilde eğitilerek çeşitli sınavlara tabi tutulduktan sonra sertifika almaya hak kazanmış kişilerdir. Balonların malzeme kalitesi ise üst düzeydedir. Belli periyotlarla denetim ve kontrolleri yapılmaktadır. Lisanslı uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Rüzgar limitleri her zaman göz önünde bulundurulmuş ve sivil havacılık tarafından her gün her saat neredeyse denetlenmektedir. Bazı günlerde Kapadokya Balon turu yapılacak denilmekte ve misafirler otellerinden alınmaktadırlar. Fakat bölgeye ulaşım sağlandıktan sonra son kontrollerde bu uçuşlar iptal edilebilmektedir.

Balonların uçuş izinlerini Sivil Havacılık vermektedir. Her yarım saatte bir rüzgarın durumu takip edilerek uçuşa uygunsa Sivil Havacılık bunu web sayfasında yeşil bayrakla belirtmektedir. Sarı bayrak beklemede olunmasını, kırmızı bayrak ise o gün hiç balon uçuşu olmayacağını belirtmektedir.

Kapadokya Balon Turuna Neler Dahildir?

Öncelikle uçuş yapmak için önceden rezervasyon yaptırmanızı öneriyoruz. Firmalar genellikle erken rezervasyonlarda indirim fırsatları uygulayabiliyorlar.

Kapadokya balon turlarında hemen her şirket sigorta, otel transferi ve kahvaltı ikramını ücretsiz vermektedir. 6-12 yaş arasına %50 indirim uygulanmamaktadır. 6 yaş altı uçuşlara kabul edilmemektedir. Kişi başı sigorta yapıldığından dolayı malesef çocuk indirimi yapılmamaktadır.

Uçuş sabahı şirket servisleri sabah saat 04.50 – 05.30 saatleri arasında otelinizden sizi alarak ofis binalarına götürüyorlar ve burada kahvaltı ikramı yapılıyor. Bu arada Sivil Havacılıktan uçuş onayı bekleniyor ve onay geldiğinde servislerle uçuş alanına gidilerek burada brifing veriliyor. Balonlar hazırlanıyor. Balonların hazırlanışını izlemek de ayrı bir keyif olmaktadır. Sepetlere misafirler alınarak kemerleri bağlandıktan sonra uçuşa geçiliyor. Güneşin doğuşu sırasında vadilerin muhteşem manzarasını izleyerek uçmanın keyfine varıyorsunuz. 1 saat uçtuktan sonra iniş gerçekleşiyor ve şampanya patlatılıyor. Atıştırmalık ikramlar yapılıyor. Katılımcılara sertifika veriliyor ve servislerle otelinize bırakılmak üzere yola çıkıyorsunuz.

Kapadokya Balon Turu

Kapadokya Balon Turu

Kapadokya Balon Turu fırsatları genellikle sezon sonu daha fazla olmaktadır. Neredeyse yarıya inen fiyatlar için tur firmalarının internet sitelerini takip etmenizi öneriyoruz. Sezon sonu daha az balon havalanmakta ve balon sepetleri dolmamaktadır. Bu da çok daha rahat etmenizi sağlamaktadır.

Genellikle balon uçuşları 200 – 250 Euro arasında değişmektedir. Önceki yıllarda en son fiyat aralığı bu rakamlara çıkmıştır. Ancak sezon sonu Kapadokya Balon Turu fırsatları ile 400 – 700 tl arasında olabilmektedir.

Kapadokya Balon Turu fiyatları şirketlere göre de değişebilmektedir. Kapadokya’da yaklaşık 25 şirket Balon turu hizmeti vermektedir. Bu tur firmaları ile görüşerek Kapadokya Balon Turu fırsatlarını yakalayabilirsiniz.

Kapadokya tatilinizi planlamadan önce eğer balon turu yapmak istiyorsanız tatil tarihinizi balon turu fiyatlarını araştırarak belirlemeniz yararlı olacaktır. Hem de erken rezervasyon fırsatlarını da yakalayabilirsiniz.

Genelde şirketler balon hazırlıkları bittikten sonra misafirlerini balona götürüyorlar ama bizce hazırlıkları izlemek de keyifliydi. Kapadokya’ daki balon uçuşlar için 2 sorti planlaması yapılmaktadır. Birinci sorti dediğimiz sabahın ilk ışıklarında yani gün doğumu tam olduğu alanda havalanmış oluyorsunuz. Bu uçuşlarda balonların çoğunluğu havada olmuş olacaksınız. Sizler için fotoğraf ve video çekimleri bu uçuşlarda daha görsel yapılmaktadır. Çünkü çoğunluk olan balonların hepsi birinci sortide uçmaktadırlar. İkinci sorti için gün doğumundan sonra balon uçuşları yapılmaktadır. Sizler balon turu yapacağınız zaman bu konuda bilgi alabilirsiniz. Hangi sortide yada ne zaman uçacağınızı sorabilirsiniz.

Balon Uçuşu Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mutlaka kemerinizi bağlayınız ve uçuş süresi boyunca kemeri açmayınız. Şapka ve gözlük gibi eşyalarınızı uçma olasılığına karşı güvene alınız. Uçuş sabah erken saatlerde gerçekleştiği için hava yaz aylarında bile serin olmaktadır. Bu yüzden uzun pantolon, uzun kollu tişörtler ve mont giymenizi öneriyoruz. Özellikle kış aylarında sabahları fazlasıyla soğuk olmaktadır. Siz ve ufak misafirlerimiz için bu tavsiyemizi dikkate almanızı öneririz. Eldiven, bere, atkı gibi kışlık kıyafetlerinizi yanınızda bulundurunuz.

Kapadokya Balon Turuna Dahil Olanlar

  • Otelinizden alana transfer ve sonrasında otele dönüş
  • Sabah Kahvaltısı
  • Balon sertifikası
  • Balon Turu uçuşu sonrası içecek ile kutlama

Diğer turlarımızdan olan kapadokya atv turu için tıklayabilirsiniz. Kapadokya bölgesine geldiğinizde yapılacak diğer popüler turlardandır.

Kapadokya Balon Kalkışı ve Sepet

Kapadokya Balon Kalkışı ve Sepet

1- Tura Katılacak Yolcularımızın Yaşı Kaç Olmalıdır?

Kapadokya Balon turu yapacak misafirlerimizin 6 yaş ve üzerinde olması gerekir. 6 yaş ve altı çocuklarımız bu turlara katılamamaktadır. Bu durumlarda çocuklarımız ve yetişkinler için ödenen fiyat aynıdır. Yani ücretlendirmede herhangi bir düşüklük söz konusu değildir.

2- Kapadokya Balon Turu Uçuşlarında Nereleri Göreceksiniz

Kapadokya balon turları Göreme lokasyonunda yapılmaktadır. Balonların yüzde 95’i Göreme’ den havalanacaktır. Sizlerde otellerinizden alındığınızda ilk önce Göreme’ ye geleceksiniz ve balonunuza burada bineceksiniz. Balonlar havalandığında ise İlk önce Göreme üzerinde uçuşa başlayacaksınız. Sonrasında rüzgarın yönü göreceğiniz lokasyonları daha belirgin hale gelecektir. Ama tabiki ilk önce peri bacalarını göreceksiniz. Çünkü uçuşların başladığı bölge peri bacalarının arasında olacaktır. Sonrasında ise; Göreme, Uçhisar, Ortahisar, İbrahimpaşa ve Ören yeri müzelerini göreceksiniz. Birden fazla vadiyide Balon turu sırasında izlemiş olacaksınız.

3- Kapadokya’da Balon Transferleri Nasıl Olmaktadır?

Rezervasyonunuzu yaptığınız zaman öncelikle bilgileriniz sisteme girilmektedir. Uçacağınız günün bir gün öncesinde sizlere alış bilgisi vermekteyiz. Alış saati sizlere 18:00 – 20:00 arasında verilmektedir. Transferiniz shuttle araçlarımız ile yapılmaktadır. Yaz aylarında ortalama balon uçuşları için saat 03:45 – 04:30 arasında alınmaktasınız. Kapadokya balon turu için uçuş saati gene yaz aylarında 05:10 – 05:30 arasında olmaktadır. Sizleri otelinizin lobisinden araçlarımız ile almaktayız. Önemli detay mutlaka telefonunuzun açık olmasıdır. Size ulaşamadığımız durumlarda resepsiyondan rica ederek size ulaşmak zorundayız. Rezervasyon yaptırdığınızda otelinizin adı ile oda numaranızı bizlere iletmeyi unutmayınız. Balon turu uçuşu transferi sırasında otelinize birkaç transferi aracı gelecektir. Sizler sadece isminizi duyduğunuz araça bineceksiniz. Bu sebeple adınızın söylendiği araca bineceksiniz. Balon transferi otelinizden yapılmakta ve Kapadokya otellerinin hepsine transfer hizmetimiz bulunmaktadır.

4- Nevşehir Kapadokya Sıcak Hava Balonları Turu için Rezervasyonun Önemi

Kapadokya Bölgesi yılın neredeyse 12 ayı turist çekmektedir. Yerli ve yabancı turistler tarafından tercih edilmektedir. Özellikle yaz aylarında bu yoğunluk fazlasıyla artmaktadır. Hal bu şekilde olunca Kapadokya bölgesi fazlasıyla kalabalık olmaktadır. Balon turu için gelen misafirlerimiz tur firmalarını tercih ettiğinde erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmaktadır. Bazı dönemlerde yer bulmanız çok önemlidir. Bayramlarda ve hafta sonlarında Kapadokya balon uçuşları için erken rezervasyon almaktadır. Bu demek oluyorki yoğun dönemlerde balon turu yapmak isteseniz bile yeriniz hazır olmadığı için balona binememe ihtimaliniz olmaktadır. Bu sebeple ücretsiz Kapadokya balon turu rezervasyonunuzu yapmanız size öncelik tanıyacaktır. Rezervasyon yaptırdığınız zaman ödeme yapmanız gerekmez. Sadece balona binmeden önce yerinizi ayırmış olacaksınız. Göreme balon turlarında ödemeyi 1 kala yapmanız yeterlidir. Bu sayede gelmeden önce yeriniz hazır olmaktadır. Üstelik Kapadokya ya gelmeden ödeme yapmanıza gerek kalmaz. Sadece yeriniz garanti edilecek ve uçuş fiyatları uçmadan önce tarafınıza bildirilecektir.

5- Kapadokya Balon Uçuşlarını Nereden İzleyebilirsiniz?

Kapadokya Balon İzleme Lokasyonları

Kapadokya Balon İzleme Lokasyonlar

Balon turu uçuşlarının hepsi Kapadokya Göreme bölgesinden yapılmaktadır. Gündoğumu ile havalanan balonlar Kızılçukur, Kızılvadi diye adlandırılan bölgeden havalanmaktadır. Rose Vadisi yani Gül vadisi tüm balonların serildiği alandır. Bütün balonlar bu lokasyona serilmekte ve hazırlık aşaması burada yapılmaktadır. Eğer balon uçuşlarını izlemek istiyorsanız ve önemlisi kalkış sırasında izlemek istiyorsanız Gül vadisinde bulunmanız gerekmektedir. Yaz aylarında balon kalkış saati 05:00 civarında olmaktadır. Fakat sizler kalkıştan önce alanda bulunmalısınız ve otelinizden alınış otelinizin mesafesine göre farklılık göstermektedir. Örnek olarak Ürgüp’ te konaklama yapıyorsanız alınış saatiniz 03:00 Göreme’ de konaklama yapıyorsanız alınış saatiniz 04:00 civarındadır. Eğer günü birliklik geleceksiniz sizleri acentemizin önünden almaktayız. Yada otelimizin konumunu sizlere atmakta ve otelimizden kapadokya balon turu için alınış yapmaktayız. Balon turu kalkış alanı gül vadisinden sonra en güzel Aşk Vadisinden izlenmektedir. Eğer balonları havadayken izlemek istiyorsanız Aşk Vadisi lokasyonu bunun için harika bir alternatiftir.

6- Kapadokya Balon Uçuşları için Otel Seçimi Nasıl Olmaktadır?

Otel seçimin önemi en çok balon turu yapacak misafirlerimiz için değilde; balon turu yapmayacak misafirlerimiz tarafından çok sorulmaktadır. Kimi misafirlerimiz Kapadokya seyahatine geldiklerinde balon korkusundan dolayı uçuş yapmak istememekedirler. Bu sebeple hem mağara otelde kalmak hem de balonları izlemek istemektedirler. Bunun için öncelikle lokasyon Kapadokya Göreme bölgesidir. Çünkü balon uçuşları Göreme bölgesinden yapılmaktadır. Haliyle Göreme’ de konaklayan misafirlerimiz balon uçuşlarını yakından görebilmektedir. Göreme Kasabasında bulunan otellerin neredeyse hepsi balonları görmektedir. Özellikle teraslarında kahvaltı yada fotoğraf çekimi için özel alanlar bulunmaktadır. Bu sebeple balon izlemek için ilk tercih Göreme lokasyonu olmalıdır.

Göreme dışında balonları çok net görebileceğiniz lokasyonlardan bir tanesi de Çavuşin olmaktadır. Neredeyse balonlar önünden kalkmaktadır. Çavuşin çok büyük bir alan olmadığından otel sayısı sınırlıdır. Çavuşin’ den sonra balonların en güzel izleneceği bölge ise Uçhisar olmaktadır. Lüks otellerin bulunduğu ve tepede kalan lokasyonun avantajını kullanmakadır.  Balonlar havalandığında Uçhisar otellerinin birçoğundan balonları izleyebilmektesiniz.

Sivil Havacılık ve Uçuşlar Hakkında

Sivil havacılığın balonların uçup uçmayacağı hakkında yayınladığı takvime bakmak için tıklayabilirsiniz. Balon turlarının iptal olması durumunda önceden ödemenizi yaptıysanız ödemeniz sizlere geri verilecektir. Yani bizlerden kaynaklı hava durumundan dolayı verilen iptallerde ödemeniz sizlere olduğu gibi iade edilecektir. Bazı durumlarda rüzgarın öngörülen değerlerin üzerine çıkması ile turlarımızda iptaller söz konusu olabilmektedir.

Related Articles

Back to top button