BlogCappadocia ActivitiesCappadocia Tours

Kapadokya Yamaç Paraşütü – Kapadokya Paragliding 2022

Kapadokya Paragliding

Kapadokya Yamaç Paraşütü – Kapadokya Paragliding

Rezervasyon : Yamaç Paraşütü – Paragliding

Kapadokya’da yamaç paraşütü / paragliding ile ilgili detaylı bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz.
Rezervasyon gerçekleştirmek istiyorsanız bizleri arayabilir, whatsapp üzerinden iletişime geçebilir, e-mail gönderebilir veya iletişim sayfamızdan form doldurabilirsiniz.

Paragliding fiyatı kişi başı olarak : 90 €’dur. 

Arama : 0 551 662 2000 (Aramak için tıklayınız)

Whatsapp : 0 538 428 74 11 (Whatsapptan yazmak için tıklayınız)

E-mail :  [email protected](E-mail göndermek için tıklayınız)

Arzu ederseniz aktivite sayfamızdan tüm aktiviteleri görüntüleyebilir, isterseniz rezervasyon sayfamızdan rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Güzel atlar diyarı Kapadokya insanı büyüleyen birçok tarihi ve doğal oluşuma sahip. Peribacalarıyeraltı şehirleri, tarihi yapıları derken Kapadokya’nın her köşesinde etkilenecek bir şey buluyorsunuz. Dünyaca ünlü bir yer haline gelmiş ve UNESCO tarafından koruma altına alınmış Kapadokya’da sadece gezilecek yerler değil yapılacak keyifli ve eğlenceli onlarca aktivite de var. Kapadokya’nın en meşhur olayı devasa uçan balonlar ile yapılan yaklaşık 1 saatlik yolculuk. Günün ağarmasıyla beraber havalanan sıcak hava balonlarının verdiği hissin kelimelerle ifadesi oldukça zor. Peribacalarını, Ortahisar Kalesi’ni ve bu doğa harikası yerin önemli bir bölümünü yukarıdan izlemek çok heyecan verici. Diğer yandan yıllar içinde turistik faaliyetlerin iyice artmasıyla Kapadokya’nın doğal koşullarına uygun başka aktiviteler de gerçekleştirilmeye başlamış. Jeep safari ve at binme gibi doğa faaliyetleri Kapadokya’yı başka bir şekilde keşfetmenizi sağlıyor. Bunlara kıyasla çok daha yeni olan seçeneklerden bir tanesi de Kapadokya’da yamaç paraşütü. 2016 yılında faaliyete başlayan Kapadokya paragliding etkinlikleri yerli ve yabancı turistler tarafından büyük ilgi görüyor.

 

 

 

 

Kapadokya’nın efsanevi güzelliğe sahip tepelerinden kendinizi bırakıp bu doğa harikası yere bakarken süzülmenin keyfi uçan balonlarla kıyaslanamaz bile. Kapadokya’nın altyapısının yamaç paraşütü için gayet yeterli ve elverişli olduğu kesinleştikten sonra yamaç paraşütü faaliyetlerinde başlandı ve beklenildiği gibi çok fazla ilgi gördü. Peki, Kapadokya yamaç paraşütü size neler sunuyor?

 

 

Kapadokya Yamaç Paraşütü Hakkında Bilgiler

 

 

Kapadokya yamaç paraşütü için hizmet veren birkaç firma var. Kapadokya’ya gittiğinizde turizm acentelerinden veya gitmeden internet üzerinden iletişime geçerek önceden rezervasyon yaptırabilirsiniz.

 

 

Kapadokya’da yamaç paraşütü yapabilmeniz için elbette hava koşullarının elverişli olması gerekiyor. Bu nedenle rezervasyon yaptırmış olsanız bile elverişsiz olduğu belirlenen durumlarda Kapadokya balonlarında olduğu gibi uçamama ihtimaliniz var. Uçuş için belirleyici faktör olan 30 km rüzgar hızının altında olmasıdır. Yani sezonun ortasında Haziran, Temmuz’da gittiğinizde uçuş yapamama ihtimaliniz varken Aralık’ta gittiğinizde sorunsuz bir şekilde uçabilirsiniz.

 

 

Yamaç paraşütüyle uçmak için herhangi bir eğitiminiz olmasına gerek yok. Gerekli bilgiler uçuş öncesi size veriliyor ki uçuşlar profesyonel pilotlar ile beraber gerçekleştiriliyor.

 

 

Uçuş yapmak kadar uçuş yapacağınız bölgeye giderken de yüksek adrenalin yaşayacağınızı unutmamanız gerekiyor. Yamaç paraşütüyle uçacağınız Aşıklı Dağına 4 X 4 araçlarla ulaşılıyor.

 

 

 

 

Kapadokya
Paragliding (Yamaç paraşütü) Yapılamayan Durumlar

 

 

Kalp rahatsızlığı, astım hastalığı ve hamilelik riski olan, 110 kilo ve üzerindeki kişiler yamaç paraşütü yapamaz.

 

 

Kapadokya
Paragliding Tandem Uçuş Nedir

 

 

Tandem uçuş iki kişilik uçuş anlamında gelmektedir. Yamaç paraşütü size eşlik eden profesyonel bir pilot tarafından yönetilir. Yolcuyla pilotu bağlayan terazi adı verilen bir sistem vardır. Uçuşa hazırlık sırasında pilot, rüzgar gelince kanadı kaldırarak paraşütün havayla dolmasını sağlar. Artık uçuşa saniyeler kaldığını belirten bu anın ardından yetkililerin size belirttiği şekilde adımlar atar ve kendinizi bir anda gökyüzünde süzülürken bulursunuz.

 

 

Kapadokya Yamaç Paraşütü Uçuş Süresi

 

 

Kapadokya yamaç paraşütü süresi uçuşları yaklaşık 15 – 45 dakika sürüyor. Süre günün saati, hava koşullarına bağlı olarak değişebilir. En uzun süreli uçuşlar genellikle gün batımı uçuşlarında gerçekleşir. Kapadokya paragliding uçuşları gün doğumunda, gün içerisinde ve gün batımında gerçekleşiyor. Belirttiğimiz gibi en uzun süreli uçuşlar gün batımında gerçekleşir.

 

 

Kapadokya yamaç paraşütü yapmak isteyen misafirlere tüm Nevşehir’den (Avanos, Ürgüp, Göreme, Kozaklı, Acıgöl, Derinkuyu, Ortahisar, Gülşehir) transfer gerçekleştiriliyor.

 

 

Kapadokya’da mutlaka deneyimlenmesi gereken aktivitelerden birisi olan yamaç paraşütü yaz kış yapılabiliyor. Daha önce de belirttiğimiz gibi önemli olan konu rüzgar hızının 30 km’yi aşmaması.

 

 

Şimdiden iyi uçuşlar

Related Articles

Back to top button