BlogCappadocia ActivitiesCappadocia Tours

Ürgüp ATV Turu

Güzel Atlar Ülkesi Kapadokya… Eşsiz peri bacaları ve inanılmaz manzarasıyla hem yerli hem de yabancı turisti, hangi dönemde olursa olsun kendine çekmeyi başarmaktadır. Ayrıca bölgede yapabileceğiniz birçok aktivite vardır. Bunlardan biri de Ürgüp ATV turu. Önünüzde bulunan sınırsız seçeneklerden en adrenalin dolu olanlarından biri ve kontrolün tamamen sizde olduğu aktivitedir. Havanın karanlık olmadığı saatler haricinde ATV turunu istediğiniz vakitte yapabilirsiniz. Kötü hava koşullarından etkilenmesi güç bir aktivite olduğundan dolayı sizi engelleyecek hiçbir şey bulunmaz bunu gerçekleştirmek için.

Ayrıca Kapadokya bölgesine tatile gittiğiniz zaman yapabileceğiniz alternatif etkinlikler de vardır. Örneğin bölge turu, at turu, yeraltı şehri turları, balon turu, vadi turu, klasik araba turu ve dahası… Ancak ATV turları yaparak Kapadokya’nın muhteşem vadilerini ve eşsiz peri pacalarını harika bir seyir gezisi yaparak görürsünüz. Eğer adrenalini seviyorsanız ve toz, çamur vb şeylerle kirlenmekten korkmuyorsanız bu turlar tam size göre!

 

Ürgüp ATV Turunda Gezilecek Yerler

ATV turlarında yanınızda bir rehber bulunması sizin faydanıza olacaktır. Rehber, hem sizin güvenliğiniz için hem de en doğru şekilde bölgeleri gezebilmeniz için sizlere eşlik edecektir. Ayrıca bölgedeki coğrafi açıdan tehlikeli alanlarda dikkatli olmanız için sizi uyaracak, huzurlu bir tur geçirmenize yardımcı olacaktır. Tur rotasını en iyi şekilde bilen kişi olduğundan dolayı takibini bırakmamanız sizin faydanıza olacaktır. ATV turu rota listesini sizler için derlerdik:

 • Kızılçukur Vadisi
 • Aşk Vadisi
 • Aşıklar Tepesi
 • Kılıçlar Vadisi
 • Kızıl Vadi
 • Çavuşin Kasabası
 • Güllüdere Vadisi
 • Paşabağ
 • Uçhisar
 • Güvercinlik Vadisi Nevşehir
 • Devrent Vadisi

ATV turlarının birçok çeşidi vardır. Özellikle 1 saat, 2 saat, 4 saat, yarım gün, tüm gün gibi kiralama seçenekleri mevcuttur. Ancak bütün bu sıraladığımız yerleri 1 saatlik turda gezmeniz mümkün değildir. Turu satın alacağınız firmaya sorarak hangisinin sizin için en uygun tur olduğunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca tur almadan tek başınıza da yalnızca ATV kiralayıp geziye çıkabilirsiniz. Bu sayede istediğiniz yerlere istediğiniz kadar vakit ayırarak doyasıya gezebilirsiniz.

Gün Doğumu ATV Turu

Kapadokya gün doğumu ATV turu gerçekten eşsiz bir deneyimdir. Çünkü güneşin doğuşuyla oluşan muhteşem bir renk cümbüşüne sıcak hava balonlarının uçuşu eşlik etmektedir ve ortaya olağanüstü bir manzara çıkmaktadır. Bu turlara katılmak için güneş doğmadan en az bir saat önce alana gitmek için yola koyulmanız gerekmektedir. Alana vardıktan ve işlemleri hallettikten sonra, tüm güvenlik önlemlerinizi de alarak turu yapacağınız vadiye gelirsiniz. Yanınıza atıştırmalık bir şeyler de alırsanız iyi olur çünkü göz kamaştırıcı manzaranın karşısında romantik bir yemek unutulmaz olacaktır. Ayrıca çoğu misafir, bu turu Kapadokya evlilik teklifietmek için kullanmaktadır. Büyüleyici fotoğrafların ortaya çıkacağına emin olabilirsiniz. Kapadokya’ya gelirseniz sakın bu fırsatı kaçırmayın!

Gün Batımı ATV Turu

Kapadokya’ya gitmişken bir de gün batımı manzarası keyfi çıkarmadan olmaz tabii. Bir de bunu Kapadokya ATV turu ile birlikte yaparsanız her şey çok güzel olacaktır. Güneş batmadan bir süre önce yine bütün güvenlik önlemlerini alacağınız turda, gündüz gözüyle Kapadokya’nın şahane doğasını gezip, sonrasında ise rengarenk güneş batışını izleyebilirsiniz. Sıcak hava balonları bu saatlerde uçmaz ancak yine de unutulmaz bir manzaraya şahitlik edeceğinize emin olabilirsiniz. Yine gün doğumu ATV turunda olduğu gibi misafirler, gün batımı ATV turu evlilik teklifi için de kullanmaktadır. Öncesinde bir veya iki saatlik ATV turu, sonrasında ise sizler için hazırlanan güzel bir ortam, belki isterseniz yemek ve evlilik teklifi. Unutulmaz anlar yaşayacağınıza emin olabilirsiniz.

 

Related Articles

Back to top button