Blog

Capadocıa Horseback Rıdıng

The valleys we cover for our daily rides depend on the weather conditions and your riding experience. Most of our rides are on and around Rose/Red ValleysSword ValleyLove Valley and White/Honey Valley – as these are the most beautiful trails to ride and we can reach many remote locations…away from the crowds – with spectacular vistas and amazing views throughout the entire ride. We offer early day rides starting around 10:00 and also late afternoon or sunset rides. Please let us know what works best for your schedule on the email form and we can reply with availability. We also offer private 1-hour or full-day rides. Please email us for availability and pricing.

           

Kapadokya’da 1980’lerden sonra başlayan turizm hareketliliğine en çok etkisi dokunan aktivite atlı safari turu. Başta Uzakdoğu ve Avrupa olmak üzere hem yabancı hem de yerli turistlerin en rağbet ettiği etkinliklerden biri olan atla Kapadokya keşif turlarına katılabilmek için binicilik konusunda tecrübeli olmanız da gerekmiyor. Ata ilk binişiniz olsa bile, profesyonel hizmet veren ve güvenlik önlemleri denetlenen at çiftliklerinde küçük bir brifing sonrasında keşfe çıkmaya hazır hale gelebiliyorsunuz. Hatta çocuklarınızı da bindirebiliyor, ailecek bu keşfin keyfini çıkarabiliyorsunuz.

Kapadokya at turunu düzenleyen şirketler hemen hemen aynı güzergah ve rota üzerinde ilerleseler de küçük değişiklikler yapabiliyor ve paketlere göre farklı hizmetler sunabiliyorlar. Konakladığınız yerden alınma ve tur sonrasında tekrar bırakılma anlamına gelen transfer hizmetleri, tura hazırlayan ve brifing veren profesyonel eğitmen hizmetleri, güvenliğiniz için yapılması gereken sigortalar, ata binmek için gerekli olan ekipmanlar ve rehberlik hizmetleri bu paketlerde verilen, fiyata dahil tutulan fiks hizmetler.

               

Tura çıkacağınız at çiftliği yani binicilik merkezi gezi rotanızın başlangıcı oluyor. Önce atınızı seçerek başlıyorsunuz işe. Anadolu, İngiliz veya Arap atlarından hangisine yakınlık duyduğunuza ve uysallık referanslarına göre yol arkadaşı ediniyorsunuz. Atlar bu gezintiler için eğitilmiş oldukları ve alıştıkları için ani hareketlerde bulunmuyor, zorluk çıkarmıyorlar. ‘Yerli Kovboy’ tabir edilen tur rehberi eşliğinde rotada belirtilen vadilerde kendinizi zaman zaman bir western filminde zaman zaman da bir tarih belgeselinde hissedebiliyorsunuz. Araçların giremediği dar patikalar, peri bacalarının etekleri ve yemyeşil bağların olduğu köyler ise at sırtındayken bir film platosuna dönüşüveriyor. Yaz ya da kış mevsimi fark etmez, Kapadokya’da ata her mevsim binebiliyorsunuz.

Kapadokya’nın at kiralayan ve tur düzenleyen at çiftliklerini sizler için araştırdık. Eğer hayatınıza farklı tecrübeler eklemek isteyen bir gezginseniz, dilerseniz şirketlerin belirlediği tur rotlarında, dilerseniz sizin belirlediğiniz özel bir rotada Kapadokya’yı içinize sindirebilirsiniz.

Related Articles

Back to top button