Blog

Kapadokya Atv

Tur Detayı

Gününde standart tur olarak ama en gün ayaksın olmak için tercih edilen stresten hoşlanmayan çokyan bir macera turudur. Bu standart turun süresi 2 saattir. Profesyonel rehber eşliğinde Aşk Vadisi, Çavuş in köyü istikameti ve Kızıl Vadi turunun içinde yaşam alanlarıdır.

Güzergah

Aşk Vadisi
Göreme’den çıkışta Avanos’tan yola çıkmak bir sapak ile ayrılıp gidiliyor. Dünya sevgi vadisi yolu toprak. Tepeden alta Kapadokya seyrediliyor. Salıncak Kafe’nin 4-5 salıncağında sallanıp resim çekiliyor. İçecekler var. Boncuk-testi ile süslenmiş. Yeni evliler resim çektirmeye geliyor. Güvende olması gereken bir destinasyon.

Çavuşin Köyü
Göreme-Avanos yolu üzerinde bulunan ve Kapadokya’nın turistik ve şirin bir köyü olan Çavuş in Köyü, aynı Kapadokya’nın en eski sokaklardan biri. Döneminde burada yaşayanların yaşamlarında kaçarak, yaşam alanlarındaki yaşam alanlarında bulunan peri bacalarında yaşam alanları oluşturmuş.

Yaşadığı yerde yaşayanların yaşadığı yerlerin, Köyü’ndeki Kapadokya’ya gelen ve yabancılardan rahatsız olan kişiler konumunda.

 

Kızıl  Vadisi
Ürgüp ilçesinin yer alan alan Kızıl çukur Vadisi Kapado’nun ünlü destinasyonlarından. Bizim kimsede olmayan bir yazılış bir manzara sunuyor. Aracınız ile Kızıl çukur Vadisi’ne hoştan sonra tepeden vadiyi alabildiğine seyredebilir, manzara duyabilirsiniz.

Eğer trekking yapmayızsanız, burada vadi oluşturmadan da mevcut. Hem de bu lanetlenmiş iç iç içinde, çok bir rotaya sahip. Yürüyüş yolunda karşınıza Direkli Kilise, Üzümlü Kilise ve Haçlı Kilise gibi eski yapı çıkacak. Anın ve o atmosferin tadın doyasıya çıkarın, bol bol fotoğraf çekin, huzur bulun, nefes alın

  +90 538 428 7411

Related Articles

Back to top button