BlogCappadocia Tours

Kapadokya Balon Turları

Kapadokya Balon Turu Detayları

 

Sabah erken saatlerde misafirlerimizi yörede kaldıkları otellerden alarak uçuş alanımıza getiriyor ve çay, kahve, kurabiye vs ikram ederken kaynaşıyoruz. Daha sonra o gün için belirlediğimiz kalkış alanına gidiyoruz. Kalkış alanına ulaştığımızda, balonların son hazırlıkları yapılırken yolculara bir güvenlik brifingi veriyor ve sonra da sepetlere biniyor ve havalanıyoruz.

Uçuş esnasında 3 ila 20 kilometrelik bir mesafe yol alırız. Bu tamamen muhtelif irtifalarda karşılaştığımız rüzgârların hızına bağlı bir durumdur. Uçuş boyunca pilotumuz balonun irtifasını bir ağaç boyundan tutun da birkaç yüz metreye varan yüksekliklere kadar değiştirecektir. Bu yüksekliklerde Kapadokyanın eşsiz manzarasını çok farklı bir açıdan seyretme imkanı bulursunuz. Ama yükseklik ne olursa olsun sıcak hava balonu ile uçuş gerçekten de benzersiz bir deneyimdir.

Uçuş esnasında yolcularımıza Kapadokyanın eşsiz ve benzersiz güzelliklerini bazen birkaç yüz metre yükselerek, ama daha ziyade vadilerin içinde ve peri bacalarının çevresinde, yere çok yakın mesafede, çok alçaktan süzülerek gösteriyoruz. Bu tarz uçuş dünyanın başka hiçbir yerinde mümkün değildir. Uçuşun kendisi yaklaşık 50-60 dakika sürüyor, ama bu süre muhtelif şartlara bağlı olarak bazen 70 dakikaya kadar çıkabiliyor. Bu sürenin sonunda uygun bir yere güvenli bir iniş yapıyoruz. İnişten sonra yaptığımız geleneksel kutlama partisinde yolcularımıza şampanya kokteyli ikram ediyor ve kendilerine hatıra olarak, isimlerine yazılmış birer uçuş sertifikası veriyoruz. Daha sonra da tüm yolcularımızı kaldıkları otellere bırakıyoruz. Tüm bu organizasyon otelden alıştan geri bırakılışa kadar yaklaşık 3 saatsürüyor.

Not:: Otelden alış saatimiz dönem dönem değişmekte olup net saat uçuştan bir gün önce iletilmektedir.

 

Detay :

 

• 06 – 12 yaş arasındaki çocuklar Tam Ücrete Tabidir.. Prensip olarak 6 yaş altındaki çocukları uçuşa almıyoruz, çünkü havalandıktan sonra korkabiliyor veya sıkılabiliyorlar, bu da diğer yolcular için büyük sıkıntıya neden oluyor.
• Fotoğraf albümündeki fotoğraflar karma olup uçuşunuzda bineceğiniz balon kişi sayısı, müsaitlik gibi kriterlere bağlı olarak ekibimizce belirlenmektedir.

 

Katılım ücretine dahil olan hizmetler
:: 50-60 dk. lık balon uçuşu
:: Uçuş öncesi çay, kahve, kurabiye ikramı
:: Bölgedeki otelinizden alış ve bırakış
:: Yolcu sigortası

Related Articles

Back to top button