Cappadocia Activities

Kapadokya Balon Turu 2021

Kapadokya’ ya geldiğinizde olmazsa olmaz aktivitelerin başında  Kapadokya balon turu  gelmektedir. Sıcak hava balonu turları sabah doğmadan başlamamaktadır. ücretsiz otelinizden transfer hizmetimiz bulunmaktadır. Transfer, uçuş uçuş ve otelinize geri bırakılmaktasınız. Kapadokya balon turu fiyatı  65 0 TL  dir. Balon turları kiş ve aylara göre alışveriş manzaraları.

Daha fazla bilgi almak için  WhatsApp  üzerinden  +90 538 428 7411  nolu telefondan rezervasyon yapabilirsiniz.
Ya da bizleri  +90 538 428 7411  nolu numaradan arayabilirsiniz.

Sizde bu balonu doğa harikası ve Dünya Mirası yapılacakne yapılacakların içinde olacaklar. Birden fazla vadi arasında ve 100 lerde peri bacasına yukarıdan bakacaksınız. Kuşbakışı Kapadokya’ yı izleyeceksiniz ve bir sürü fotoğraf, videolar çekebilirsiniz. Ortalama olarak 800 – 1100 metre arasında yükseliceksiniz. Uçuş süremiz ortalama 1 saat sürüyor.

Kapadokya Balon Turu Fiyatları Hakkında

Dönemsel olarak sorun sorunu yaşanıyor. Sezon amacı ve turist sayısı fazla olan kişiler. Özellikle yaz ayları balon fiyatları artmaktadır. Euro’ya uygun balon satışları yapılmaktadır. Şu an balon fiyatları  650 – 950  tl arasında satılmaktadır. Fiyatlar sepet tiplerine göre de yardım robotları. Örnek olarak az kişili sepette uçmak tercihlerinden daha fazla olacaktır. Eğer Kapadokya’ da turu kesin ise kapsamlı bir balon yaptırmanız gerekir. Rezervasyon yaptırmadığınız bir sorunda sorun olabilir. Çünkü balon uçuşları dolmaya başladıkça artabilmektedir.

Balon Uçuşları Nerede Yapılmaktadır?

Kapadokya Balon Turu Kodları
Kapadokya Balon Turu Kodları

Balon turlarımız önce size boyut ayarlarıyla başlamaktadır. Otelinizden eğitimden ilk önce kahvaltı için hazırlanmak için. Balonlarımız başlayacak ve uçuş hazırlıkları için  doğru yola çıkan Göreme’dir . Sizde servis araçlarımız ile doğru yola çıkıyorsunuz. Balon uçuşları göreme Kızılvadi içerisinde yapılmaktadır. Tüm balonların sergilediği sergidir. Bölgeye geldiğinizde ister servislerimizde ister istemez balonlarının hazırlanışında bekleyebilirsiniz. Kapadokya balon turu için fotoğraf başlayabilirsiniz. Bu esnada diğer balonların hazırlanışını da izleyebilirsiniz. Kızılvadi, Kızılçukur, Gül Vadisi balonların yoğun olarak bulundukları bölgelerdedir. Bu benim lokasyonlar yan yanalar. Bir çok balonu izleyebilirsiniz.

Kapadokya Balon Turuna Neler Dahildir?

Balon turları standart sahiptir. Her misafirimiz için aynı hizmettir. Balon turu yapmaya kadar satın almak için kullanılabilir ki;

  • otelinizden ücretsiz transfer
  • Sabah kahvaltısı
  • Balon uçuş havası alkolsüz şampanya ve meyve suyu ikramı
  • Tur boyunca otelinize ulaşım

Ücretsiz olarak yol haritası  kapadokya turu  hizmetleridir.

Kapadokya Sıcak Hava Balonu Uçuş Süresi

Uçuş süresi ortalama 50 dakika ile 1 saat 15 dakika arasında sürmektedir. Ortalama 1 saat diye düşünebilirsiniz. Fakat sizlerin otelinizden alınışınız ile tekrar otele bırakılışınız arasında daha uzun bir süre geçmektedir. Hem günün erken saatinde gün doğmadan alınacaksınız. Hem kahvaltı yapacaksınız. Sonrasında bölgeye gidip 1 saatlik bir uçuş programı olacak. Uçuş sonrasında ikram derken süreç toplamda uzun sürecektir. Yani sizin sabah otelinizden alınmanız ile tekrar otele geri bırakılmanız arasında toplamda 2,5 – 3 saatlik bir süre geçecektir.

Uçuş Turları Saat Kaçta Başlamaktadır?

Kapadokya Sıcak Hava Balonu
Kapadokya Sıcak Hava Balonu

Balon turları özellikle gün doğumundan hemen önce başlamaktadır. Yani dönemsel ve gün doğumu saatlerinin değişmesiyle birlikte sizlerinde otelden alınışınız değişmektedir. Sizleri konakladığınız bölgelere göre alış saatinizde değişmektedir. Genel olarak misafirlerimizin seçimi Göreme, Ürgüp, Avanos, Ortahisar ve Uçhisar olmaktadır. Fakat bazı durumlarda Mustafapaşa ve Nevşehir merkez gibi bölgelerde konaklayabiliyorlar. Kapadokya bölgesi içerisinde alış saatiniz daha geç olmaktadır. Fakat Mustafapaşa ve Nevşehir merkez gibi lokasyonlarda konaklıyorsanız alınış saatiniz daha erken saatlerdedir. Ortalama bir saat verecek olursak. Yaz aylarında 04:15 – 05:00 arasında alınmaktasınız. Bu saatler tabiki dönemsel olarak farklılık göstermektedir.

Balon uçuş turları sortiler halinde yapılmaktadır. Kapadokya balon turu 2 sorti den oluşmaktadır. Birinci sortide gün doğumuyla birlikte balonların çoğu kalkmaktadır. Gün doğmadan uçmaktadır bu balonlar. İkinci sorti dediğimiz gün doğduktan sonra uçuşa çıkmaktadırlar. Toplamda 160 -180 arası balon gökyüzüne çıkmaktadır. Sizler ilk sortide olursanız havada daha fazla balon göreceksiniz. İkinci sortide gökyüzündeki balon sayısı biraz daha azalmaktadır. Balona bineceğiniz zaman ilk sortimi yoksa ikinci sorti mi diye sorabilirsiniz. Kimi misafirlerimiz gün doğumu ile birlikte uçmak istediğinden bu konuda bilgi almanızda fayda vardır.

Rezervasyon Hakkında

Çok önemli bir konu olan rezervasyon, Kapadokya balon turu aktivitenizin sorunsuz geçmesi için öncelikle ilgilenmeniz gereken bir konudur. Çünkü son dakikaya kadar rezervasyon için beklerseniz hem fiyatların yükselmesi hemde boş yer bulamama ihtimaliniz artmış olur. Özellikle balon turu rezervasyonlarında dönem olarak yaz aylarında isek erken yapmanızı tavsiye ederiz. Balon uçuşları için ödeme peşin alınmaktadır. Yani uçmadan önce ödemenizi alıyoruz ve size uçuşunuza ait detayları içeren voucher, bilet veriyoruz. Size alış saati veriliyor ve lobinizden alınıyorsunuz. Eğer ki ödemenizi yaptıysanız ve rezervasyonunuz oluşturulduysa sabah balona binmez iseniz ödemeni yanmaktadır. Çünkü sizler için yer kapatıldığından başkasına satış yapılamamaktadır. Malesef bu konuda ciddi ve düzenli davranmanız gerekmektedir.

Kaç Yaşından İtibaren Uçuş Yapılabilir ?

6 yaş ve üstü misafirlerimiz için uçuş yapılabilmektedir. 6 yaş altındaki çocuklarımız balona binememektedir. Fiyat açısından herhangi bir değişiklik yapılmamaktadır. Yetişkinler için belirlenen fiyat ne ise, çocuklar içinde aynı olmaktadır.

Uçuşların İptal Olma Durumu Nedir ?

Turlarımız bir gün öncesinde Sivil Havacılık aracılığı ile uçuşa uygun olup olmadığı bilgilendiriliyor. Rüzgar limitleri ve hava durumu sürekli kontrol edilmektedir. Eğer ki rüzgar limitlerinden dolayı uçuşlarda herhangi bir iptal olma durumu var ise o zaman ödemeniz sizlere geri yatırılmaktadır. Yada eğer ki Kapadokya bölgesinde konaklıyorsanız ve vaktiniz var ise uçuşlarınız bir sonraki güne aktarılır. Burada seçim size bırakılmıştır. Zaten sizlere 6 saat öncesine kadar mutlaka uçuşların iptal olup olmayacağı söylenmektedir.

Çok fazla gelen sorulardan biride uçuşun olup olmadığıdır. Uçuşlar yılın 12 ayı yapılmaktadır. Sadece belirtilen hava koşulları dışında uçuşların iptali söz konusu değildir. Hava durumu kontrol edilipte, uçuşa uygunluk verildiği sürece Kapadokya balon turu her zaman yapılmaktadır. 2021 yılı güncel fiyatları için mutlaka telefon ile bilgi almanızda fayda vardır. Özellikle hangi ay Kapadokya ‘da olacaksanız bunu söylemelisiniz. Balon fiyatları 2021 yılı için sizlere güncel fiyatlar vermekteyiz.

Özel olarak özel olabilirz. Kendi Kapadokya’ da Evlilik Teklifi yapmak için balon turları çok kullanılmaktadır. Bizimle basit paketlemeler için hazırlıklar yapıyoruz. Yada küçük çaplı özel uçuşlar için sepet kiralamak kiralama. Sepette küçük boyutlandırmaz bir uçuş olacak. Yani 4-6 kişilik sepetlerde sadece siz oluyorsunuz. Sizin dışınızda pilot yer almaktadır. Bu tarz özel uçuşlar için kabul edilemez.

Related Articles

Back to top button