Cappadocia Activities

Kapadokya Jeep Safari 2021

2 Saat – 4 Saat
Göreme
Ücretsiz Transfer
Min Age : 6
Max People : 24

Kapadokya bölgesine geldiğinizde yapabileceğiniz aktivitelerden bir tanesi de Kapadokya jeep turu olmaktadır. Diğer aktivitelerin dışında Jeep turu farklı bir rotaya sahiptir. Maksimum kişi sayısı 4 kişidir. Turlarımız eski Land Rover araçlar ile yapılmaktadır. Kapadokya Jeep Safari turu ile farklı vadileri ve bölgeleri görme şansınız olacaktır. Aynı zamanda adrenalin yüklü bir tur gerçekleştirecesiniz. Kişi başı fiyatı 225 tl dir.

Daha fazlası için WhatsApp üzerinden +90 538 428 7411 nolu telefon numarasından rezervasyon yapabilirsiniz.
Yada bizleri +90 538 428 7411 nolu numaradan arayabilirsiniz.

Kapadokya jeep safari ile birlikte otelinizin konumuna göre sizleri otelinizden almaktayız. Hatta grup iseniz 4 kişilik bir aile iseniz aracımız sizin otelinize gelmekte ve tura oradan başlamaktadır. Bunun dışında ücretsiz transfer hizmetimiz bulunmaktadır.

Kapadokya Jeep Safari Turu Hangi Saatlerde Yapılmaktadır?

Turlarımız sabah erken saatlerde başlayıp sunset yani gün batımı saatlerine kadar devam etmektedir. Özellikle balon kalkış saatlerinde turlarımıza talepler artmaktadır. Balonlar ile birlikte araçlarımız gün doğumunda bulunmakta ve fotoğraf çekmeniz için kalkış alanında vakit geçirebilirsiniz. Tur güzergahında sabah turlarımızda yoğun talep olmaktadır. Sabah gündoğumu yada sunrise dediğimiz jeep safari turu için sizleri otelinizden almaktayız. Kapadokya jeep turu için gün doğmadan otelinizden alınacak ve bölgeye tur için çıkacağız. Ne kadar araç içerisinde olacak olsanız bile özellikle kış aylarında kalın giyinmenizde fayda var. Bazı noktalarda mola verilecek ve dışarıya çıktığınızda üstünüzün kalın olmasında fayda bulunmaktadır.

Kapadokya Jeep Turu - 4x4 Off Road
Kapadokya Jeep Turu – 4×4 Off Road

Kapadokya’ da Jeep Safari Turu Yapacağınız Rotalar Nerelerdir ?

  • Göreme Görçeli Vadisi
  • Hospital Manastırı
  • Güllü Dere Vadisi ve Panorama Pancarlık Vadisi
  • İbrahimpaşa Köyü ve Çevresi
  • Kapadokya İlk Yerleşim Bölgesi
  • Ortahisar Panorama
  • Güvercinlik Vadisi – Nazar Ağacı

Tur rotamız yukarıdaki lokasyonlar içerisinde gerçekleşecektir. Sizleri otelinizden aldıktan sonra tur rotamıza doğru yola koyuluyoruz. Zorlu vadiler arasında ve köylerin içerisinden bu rotalarda ilerliyoruz. Bazı görmeniz gereken lokasyonlarda durarak mola veriyoruz. Buralarda kaptanımız size gerekli açıklamaları yapmaktadır. Sizlerde buralarda tarihi yapıları göreceksiniz ve fotoğraflar çekilebileceksiniz.

Gün Batımı Turları Hakkında

4×4 safari turlarımızın diğer popüler olanı ise sunset zamanı yani gün batımı saatinde olanıdır. Özellikle gün batımı saatleri manzara açısından ve gücünü kaybeden güneşin vadilere bıraktığı renkler dolayısı ile harika fotoğraflar çekmenize izin verecektir. Bizler de gün batımı turlarımızı panorama noktalarında bitirirken sizlere bu kareleri yakalama imkanı sunuyoruz. Bu esnada jeeplerimiz ile manzara yanında fotoğraflar çekebilirsiniz. Gün batımı turlarıda eski 4×4 Land Rover araçlarımız ile yapılmaktadır. 4 kişi ile turlarımıza çıkmaktayız. Gün batımı için bitiş saatimizi ayarlayarak sizleri 2 saat öncesinde otelinizden alıyoruz.

Tur Süreleri Hakında

Kapadokya jeep turu normalde 2 saat yapılmaktadır. Siz misafirlerimi otelinizden aldıktan sonra 2 saatlik tura çıkmaktayız. Fakat bu turlarımızın dışında 4 saatlik 4×4 jeep safari turlarımızda bulunmaktadır. Bu turlarımızda rotamızı daha uzun tutuyoruz. Bu rotamıza yemek dahil hizmet vermekteyiz. Genelde öğleden önce başlayıp öğleden sonra turumuzu bitirdiğimizden sizlere öğle yemeği için zaman vermekte ve fiyatımıza öğle yemeğini de dahil etmekteyiz. Genelde 4 saatlik turlarımıza yarım günlük jeep safari turları demekteyiz.

Rezervasyon yaptırmanız geldiğiniz dönemlerde açıkta kalmayacağınız anlamına gelir. Günlük rezervasyonlar tabiki yapabilirsiniz fakat bilmeniz gereken yaz aylarında turlarımızın çok yoğun olduğudur. Özellikle sunset yani gün batımı jeep turlarımız fazlasıyla talep almaktadır. Bu talep doğrultusunda sizlerinde fazla gecikmemesi gerekmektedir. Filomuzda bulunan araçlar eski model Land Rover’ lardan oluşmaktadır.

Sizler bölgemizde Jeep safari turu yaparken, aynı zamanda da kültürel bir gezi yapmış oluyorsunuz. Çünkü Kapadokya vadilerini isimleriyle ve içerisindeki gezilecek yerleriyle birlikte görmüş oluyorsunuz. Kış aylarında gün batımı turlarımız başlangıç saatimiz 14:00 civarındadır. Günlerin erken kararmasıyla birlikte sizleri alışımızda erken saatlere geri çekilmektedir.

Gün batımı turlarımız dışarısında sizlere günün her saatinde hizmet vermekteyiz. Sabahtan gün batımı saatine kadar istediğiniz her saat sizler için araçlarımızı çıkartabiliriz. Kapadokya jeep turu için bize ulaşabilir ve merak ettiğiniz sorular var ise sorabilirsiniz. Turumuz dışında bölgede birden fazla tur düzenlenmektedir. Bu turların en popüler olanı Kapadokya balon turu için tıklayabilirsiniz. Sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Kapadokya jeep safari tur rotalarımız için daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Özellikle rezervasyon yaptırmanızda fayda bulunmaktadır. Sunset turları için 1 gün öncesinde rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Related Articles

Back to top button