BlogCappadocia Activities

Kapadokya Deve Safari Turu

Kapadokya’nın Eşsiz Deneyimlerinden Deve Safari Turu

 

Kapadokya’nın mistik havasına egzotik yapıları ile bambaşka bir hava katan develer, Kapadokya doğa etkinlikleri arasında en fazla tercih edilen seçeneklerden bir tanesidir. Gün batımı veya gün doğumu saatlerinde düzenlenebilen Kapadokya deve turu; oluşumlarıyla merak uyandıran vadiler içinde dolaşma ve eşsiz bir macera yaşama fırsatı sunmaktadır.

 

1 Saatlik Deve Safari Turu

Kapadokya’nın tarihi ve kültürel geçmişinin yanında dünyaca ünlü doğa harikasına sahip olması, develer üzerinde yapılan bu gezintiyi daha da özel kılmaktadır. Bu eşsiz yapıların yanından ve tarihi kasabaların içinden minik bir kervanla seyahat ediyor gibi hissedecek ve tarihin nostaljik sayfalarında gezineceksiniz.

1 saatlik deve safari turu ile gün batımından biraz önce yola çıkacak ve gün ışığıyla vedalaşacağınız, gökyüzünde şölen yaratan görüntüsüyle vedalaşıp geri döneceğiniz unutulmaz bir geziye çıkacaksınız.

Kapadokya Dere Turu Fiyatları

Kapadokya deve turu fiyatları 1 saatlik 300 TL, 2 saatlik 450 TL olarak fiyatlandırılmaktadır. 2 saatlik tur kapsamında daha fazla yer gezme şansı bulunmaktadır. Fakat her iki turda da Kapadokya’nın eşsiz doğasını yakından görme ve gün ışığının hüzünlü renkleriyle günü bitirme keyfine varacaksınız. Develer üzerindeki bu gezintinin yanı sıra Kapadokya at turu da yerli yabancı tüm turistlerin yoğun ilgi gösterdiği bir başka seçenektir. Yoğunluğa ve hava şartlarına bağlı olarak Kapadokya’da düzenlenen at turu, ATV turu, balon turu ve deve safari turu arasından dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

Related Articles

Back to top button