BlogCappadocia Tours

Kapadokya Kırmızı Tur (2022 Fiyatları, Göreme, Uçhisar, Avanos

Program Detayı ;

Detaylı bilgi için  0 538 428 74 11

1. Devrent Vadisi

Devrent Vadisiyle başladığımız turumuzda volkanik kaya oluşumlarının farklı şekillerde aşındığı bölge olan bu vadide fotoğraf molası ile turumuz başlayacaktır. Kayaların farklı şekillere ve hayvan figürlerine benzerdiği bu noktamızda eğlenceli bir başlangıç yapmış olacağız.

2. Avanos Çanak Çömlek Atölyesi & Öğle Yemeği

Siz henüz gördüklerinizin büyüsündeyken sıradaki durağımız Hititlilere de ev sahipliği yapmış , beyaz ve kırmızı kilden yapılan çanak-çömleğin Türkiye’deki merkezi Avanos’u görmek olacaktır. İstediğiniz takdirde deneyebileceğiniz bu farklı deneyimden sonra Avanos’tan ayrılmadan güzel bir öğle yemeği sizleri bekliyor olacak.

3. Zelve Açık Hava Müzesi

Sonrasında ise Hıristiyanlık için büyük bir önem teşkil eden, kiliseleriyle, yemekhanesiyle, yurtlarıyla, şapelleriyle tıpkı bir üniversiteyi andıran Zelve Açık Hava Müzesi’ ni birlikte gezeceğiz.

4. Paşabağları

Bir sonraki durağımız ise bölgenin en yüksek ve 2-3 şapkalı peribacalarının bulunduğu, ayrıca Keşişler Vadisi olarak da bilinen Paşabağları Ören Yeri ziyareti olacaktır.

5. Esentepe

Yoğun kültürün ve güzelliğin içinde kendinizi ararken Esentepe’de yani Göreme kasabasını ve birçok vadiyi yukarıdan panoramik bir şekilde görebileceğiniz muhteşem bir noktada bulacaksınız.

6. Uçhisar Kalesi ( Aşağıdan Panaromik )

Burada sosyal medyada keyifle paylaşacağınız fotoğraflarınızı çektikten sonra ise zamanında Perslere, Roma’ya , Bizans’a ve birçok başka millete ev sahipliği yapmış Kapadokya’nın en yükseklerinden doğal kalesi Uçhisar Kalesi sıradaki durağımız olacaktır.

Dahiller

  • Kaldığınız Otelden Alış ve Bırakış
  • Turdaki Öğle Yemeği
  • Müze Biletleri
  • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
  • Güvenli Turizm Sertifikalı Araçlarda Taşıma Hizmeti

Hariçler

  • Öğle Yemeğinde Alacağınız İçecekler
  • Kişisel Harcamalar               
  • Detaylı bilgi için  0 538 428 74 11

Related Articles

Back to top button