BlogCappadocia Tours

Kapadokya Kırmızı Turu 2022

Kapadokya Kırmızı Turu

 

Kapadokya Kırmızı Tur (Bölge Turu)

Rehberimiz ve şirketimize ait araçlarımız ile saat 09.30 ile 09.45 arasında sizleri otellerinizden alırız. İlk durağımız Uçhisar Kale altı ile turumuza başlıyoruz. Rehberimiz ilk etapta bulunduğu yer ile ilgili bilgi aktarımında bulunuyor ve ardından Kale etrafında fotoğraf molası veriliyor.GSM: +905384287411

Göreme Açık Hava Müzesine hareket ediyoruz. 1985 yılında Unesco Dünya Mirasları arasında bulunan Göreme Açık Hava Müzesinde kaya kiliseleri, ilk Hristiyanlar tarafından dışardan oyularak yapılan şapelleri, Roman zulmünden kaçanların sığındığı bir Ortodoks Manastırı görebilirsiniz. Kilise ve şapellerin duvarlarında şaşırtıcı freskleri görebilirsiniz. Freskler zamanın aşındırıcı etkilerine dayanarak bugüne kadar gelmiştir.

Daha sonra tarihi ve eski bir Yunan Köyü olan Çavuş in Köyü’ne geçiyoruz ve harabeleri geziyoruz.

Bir sonraki durağımız Paşa bağ (Keşişler Vadisi). Burası üç başlı peri bacalarının en yoğun olduğu yerdir. Rehberimizden burada Kapadokya’nın oluşumu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yerel bir Restaurant’ ta öğle yemeği alıyoruz ve yemekten sonra Avanos ilçesine ilerliyoruz. Burası milattan önce 2000’ li yıllarda Hitit Uygarlığında pişmiş toprak sanatının merkezidir. Burada geleneksel çanak çömlek sanatını izleme ve deneme şansı bulursunuz.

Çanak-çömlek yapımında kullanılan killi toprak şehirden geçen ve Türkiye’nin en uzun nehri olan antik zamanda Halys olarak da bilinen Kızılırmak’tan gelir.

Çanak ve çömlek atölyesi olan bir mağazayı ziyaret ediyoruz. Çanak ve çömlek yapılışını izleyip ayrıca sizlerde deneyebilirsiniz.

Bir sonraki durağımız ise Devrent (Hayal Vadisi)’e gidilir. Hayallerinizi büyüleyecek olan bu vadide mevcut kaya şekillerinden farklı olarak oluşmuş görsel kaya şekillerini istediğiniz gibi hayal ederek eğlenceli bir vakit geçirebilirsiniz.

Son olarak Ürgüp’e geçiyoruz ve Kapadokya’nın sembolü olan peri bacaları ailesi görülür. Günün sonunda Kapadokya’nın doğal yapımı olan şarap fabrikasından birini ziyaret ederek noktalıyoruz ve kaldığınız otele geri bırakılıyorsunuz.

Sitemizden ziyaret edebilirsiniz https://cappadociarealdreams.com

Tur Güzergâhı

• Uçhisar Kale Altı 

• Göreme Açık Hava Müzesi

• Aşk Vadisi 

• Çavuşin Köyü Harabeleri

• Öğle yemeği

• Avanos Çanak, Çömlek Atölyesi

• Paşabağ Peri Bacaları

• Devrent Vadisi (Hayal Vadisi)

• Ürgüp Peri Bacaları (Üç Güzeller)

• Şarap Deneyimi

+905384287411

Related Articles

Back to top button