BlogCappadocia Tours

KAPADOKYA YEŞİL TUR  2022

KAPADOKYA YEŞİL TUR 

Kapadokya Yeşil Tur ile yer altı şehrini ve muhteşem vadileri keşfedin…

Sabah kahvaltınızın ardından saat 9’da otelinizden alındıktan sonra ilk durağımız için Aksaray ili sınırına doğru yola çıkılır.

Yol üzerinde Kapadokya’nın en büyük ve en derin yer altı şehri olan Derinkuyu Yer Altı Şehri ilk durağımız olur. Hititliler zamanında kazılan ve Roma İmparatorluğu zamanında da aktif olarak kullanılan, zamanında içerisinde binlerce insanın yaşadığı yerlerin hikâyesini rehberiniz size anlatırken çok şaşıracaksınız.

Yer Altı Şehri gezimiz bittikten sonra ise Ihlara Vadisi için tekrar yola çıkarız. Vadinin başında kaptanımız bizi bıraktıktan sonra yaklaşık 350 tane merdiven kullanarak Kapadokya’nın en büyük vadisinde yürümek için aşağıya doğru ineriz. 1 saatlik yürüyüşümüzün ardından Vadinin ortasına yaklaştığımızda Belisırma Köyü’ne ulaşırız.

Burada Melendiz Nehri’nin üzerinde güzel bir restoranda öğle yemeğimizi yeriz. Yemekten sonra da Selime Manastırı’na ulaşıp orayı ziyaret ederiz. Manastır hayatının nasıl olduğunu, nereye kurulduğunu, neler öğretildiğini ve yaşam şartlarını hep birlikte rehberimizden dinleyeceğiz.

Bu durağımızdan sonra da son durağımız için Nevşehir’e bağlı Uçhisar ilçesine dönülür. Güvercinlik Vadisi’ni ziyaret ettikten ve kısa bir fotoğraf molası verdikten sonra otellere dönüşünüz sağlanacaktır.

  • Bakanlık Kokartlı Profesyonel Tur Rehberi
  • Klimalı 15-19 Kişilik Konforlu Araçlar
  • Otelden Alış ve Bırakış
  • Ören Yerleri Giriş Biletleri
  • Açık Büfe & Set Menü Öğle Yemeği

Related Articles

Back to top button