BlogCappadocia Activities

Ortahisar Atv Turu

Ortahisar Atv Turu

Oğul Ortahisar Bölgesi popüler olmaya başlamıştır. Kapadokya  Ortahisar atv turu  için ücretsiz transfer hizmeti bulunmaktadır. 1 saat ve 2 saat atv turlarımız bulunmaktadır. En çok tercih edilen turumuz 2 yapılıyor. Vadilerin içinde ve rehber eşliğinde yapılacak olan turumuz yaz ve kış günü yapılacak. Kişi başı  Ortahisar atv turu fiyatı  250 tl  dir. Erken rezervasyon için kiralamak yada daha detaylı bilgi almak için butonlardan faydalanabilirsiniz.

Kapadokya Bölgesi’nde Atv turları genellikle Göreme ve Ortahisar’ da yapılmaktadır. Nevşehir Ürgüp içinde içinde bulunan Ortahisar, yerli ve alışkın olmayan Kapadokya tatillerini geçirmek için yoğun olarak tercih beldedir. Ortahisar atv turu  hizmeti veren çok sayıda tur acentesi bulunmaktadır. Rezervasyon acentelerinden sizin gibi müşterilerinizi siz yapabilirsiniz.

Kapadokya Ortahisar Atv Turu
Kapadokya Ortahisar Atv Turu

Ortahisar atv turu ve tur programlarının yoğun talep görmesinin nedenleri, bölgenin doğal güzellikleri, etkileyici coğrafik oluşumları, tarihin ilk çağlarından günümüze kadar ulaşmış yapıları, peri bacalarını, meyve bahçelerini yakından görme olanağı sağlaması, engebeli arazilerden, sulak alanlardan geçerken hissedilen heyecan ve macera duygusudur. Dünyada çok az yerde rastlanacak doğal oluşumlar ve yemyeşil vadilerin muhteşem manzarası eşliğinde hissedilen heyecanın tarifi oldukça zordur. Bu deneyimi yaşamak için Ortahisar atv turu ve tur programlarına katılmanızı öneriyoruz.

Ortahisar Atv Turu Lokasyonları

  • Ortahisar Yerleşim Yeri
  • Ortahisar Panorama
  • Balkan Vadisi
  • Balkan Kilisesi
  • Güvercinlik Vadisi

Tur yapacağınız lokasyonlardır. Bu lokasyonlar içerisinde bazı noktalarda durmaktayız. Hem gezmekte hem de mola vermekteyiz. Bazı noktalarda mola verdiğimizde mağaraların içerisinde geçip doğal oluşumları sizlere göstermekteyiz. Bu alanlarda aynı zamanda sizlerin fotoğraflarını çekmekteyiz. Telefonlarınızı sizlerden isteyerek fotoğraf konusunda sizlere yardımcı olamaktayız. Turlarımız rehberli olarak yapılmaktadır. Ortahisar bölgesi aynı zamanda Kapadokya için ilk yerleşim alanlarından olduğundan tur yaparken bölgeyi çok seveceksiniz. Klasik tur rotası dışına çıkmış olacaksınız ve daha adrenalin yüklü bir ortahisar atv turu yapmış olacaksınız. Kapadokya Ortahisar atv hizmeti veren tur acentelerinden rezervasyon yaptırarak bu eşsiz güzellikte ki coğrafyayı yakından görmeniz mümkündür. Vadilerde, tarihi yapılarda, meyve bahçelerinde verilen molalarda fotoğraf çekerek bu sıra dışı gezinizi unutulmaz kılabilirsiniz. Ortahisar kiralık atv ve tur programları güzergahında bulunan Balkan Vadisi, Güvercinlik Vadisi, Ortahisar Köyü ve muhteşem panorama noktası, Tarihi Balkan Kilisesi gibi önemli noktalar bulunmaktadır. Her birini detaylı gezip görme olanağı sağlayan Atv turundan büyük keyif alacağınızı garanti ediyoruz.

Ortahisar Atv Turu Fiyatları

Tur acenteleri 1 ve 2 saatlik Ortahisar atv turu turları yanı sıra yarım ve tam günlük tur programları düzenlemektedirler. Genellikle 2 saatlik programlarda daha önceden belirlenmiş rota üzerinde ilerlenmektedir. Ancak özel turlara katılarak çok daha kapsamlı bir şekilde bölgeyi atv ile gezmek de mümkündür. Turun türüne ve süresine göre fiyatlandırma yapılmaktadır.

1 saatlik Ortahisar atv kiralama turları ortalama fiyatları 175 TL, 2 saatlik Ortahisar atv turu da 250 TL’dir. Fiyatlar kişi başı değil, araç başıdır. Daha uzun süreli turlarda öğle yemeği molaları bulunmaktadır ve yemek ücreti tur ücretine dahildir. Ortahisar atv kiralama turlarında fiyata dahil olan hizmetler, otel geliş gidiş transferleri, sigorta, ekipman, yakıt ve rehberlik hizmetleridir.

Ortahisar Atv Kiralama Turlarına Kimler Katılabilir?

Ortahisar atv kiralama hizmetinden 16 yaş üstü herkes yararlanabilmektedir. 5 yaş üstü çocuklar aileleri eşliğinde arka koltukta oturmak şartıyla turlara katılabilirler. Genellikle ehliyeti olmayanlar atv turuna katılmaktan sakınmaktadırlar. Tur öncesi verilecek brifing ve ısınma turları ile hiç araç kullanmayan kişiler bile atv kullanmaya hazır duruma gelmektedirler. Bu yüzden ehliyetim yok demeyin ve bu muhteşem Ortahisar atv turu turuna mutlaka katılın. Tur süresince tur rehberleri önderlik etmekte ve herhangi bir sorunla karşılaşıldığında sorunu hemen çözmektedirler. Oldukça güvenli olan atv turu turlarında kurallara ve komutlara uymak yeterlidir.

Ortahisar Atv Kiralama Program Saatleri

Ortahisar Atv turu turları günün her saatinde yapılmaktadır. Özellikle gün doğumu ve gün batımı saatlerine ilgi oldukça yoğundur. Bunun nedeni, bu saatlerde bölgenin inanılmaz güzelliğe bürünmesi ve muhteşem bir manzaraya sahip olmasıdır. Ortahisar Atv turu tur programı, katılımcıların tur firmalarının araçları ile otellerinden alınmaları ile başlamaktadır. Atv turu başlamasına getirilen katılımcılara burada kısa bir bilgilendirme yapılmakta, isteyenlere ısınma turları yaptırılmakta ve sonrasında yola çıkılmaktadır. Ortahisar Atv Kiralama turları gün batımı ile son bulmaktadır. Tur bitiminde yeniden tur firmaları araçları ile herkes otellerine bırakılmaktadır. Uzun Ortahisar Atv Kiralama turlarında daha önceden belirlenmiş güzel manzaraya sahip restoranlarda öğle yemeği molası verilmektedir.

Gün batımı turları yaz aylarında saat 18:00 sularında başlamaktadır. Kış aylarında güneşin daha erken batması nedeniyle tur başlangıç saati 15:00 civarıdır. Turun bitiş noktası Ortahisar Panorama’dır. 2 saat süren gün batımı turlarına ilginin yoğun olması söz konusu olduğu için erken rezervasyon yaptırmak faydalı olacaktır. Aksi halde bu muhteşem deneyimi yaşamadan Kapadokya’dan dönmek zorunda kalabilirsiniz. Ortahisar’ da atv kiralama hizmeti her mevsim verilmektedir. Kar, yağmur, çamur, demeden bu maceraya her zaman atılabilirsiniz. Kapadokya Atv Kiralama turlarında tur acentesi katılımcılara kask, maske, dizlik, dirseklik, yağmurluk ve eldiven gibi gerekli ekipmanları temin etmektedir. Ortahisar Atv Kiralama hizmeti tek olarak kişilere verilmemektedir. Kendi başına atv turuna çıkmak isteyenler için tur rehberi eşliğinde hizmet verilmektedir. Rota tur firması tarafından belirlenmektedir. Ortahisar Atv Kiralama hizmetinden yararlanmak için hemen rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Rezervasyon Nasıl Yapılmalıdır?

Özellikle yazın Kapadokya bölgesi yoğun olmaktadır. Yerliler ve ev yemekleri için akın etmektedir. Ortahisar için özellikle balayı çiftleri tercih edilmektedir. Balayı kullanmak için Ortahisar’dan itibaren rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Rezervasyon yaptırdığınızda hem yeriniz hazır hem de yaşanacak bir yaşamda olacak. Bu turlarımız dışında farklı bir tur rotası olan  kapadokya atv turu  için diğer sayfamıza bakabilirsiniz.

Related Articles

Back to top button