BlogCappadocia Activities

Kapadokya Balon Turu

Kapadokya Balon Turu

Nevşehir ilinde bulunan  Kapadokya balon turu içinde konaklama  yeridir. Standart balon turlarında, otelinizden ücretsiz transfer hizmeti bulunmaktadır. Sizleri otelinizden almakta ve uçuştan sonra otelinize bırakıyoruz. Göreme balon turları 1 saat sürmektedir. Uçuş sırasında meyve suyu ikramında bulunmaktayız. Daha sonra ise sertifika yada Madalya verilmektedir. Uçuşunuzdan sonra küçük bir seremoni yapıldıktan sonra sizleri tekrardan otelinize sunarız. Kapadokya balon turu  fiyatları   yüzü 700 tl’den başlamaktadır.

Kapadokya balon turları farklılığı içerisinde barındırmaktadır. Sezon olarak farklı bir seçim olacak. Hem  kapadokya balon turu  Hakkında hemde sorularınızın cevapları Için Tek Tek sizlere Bilgi vereceğiz. Sizin de balon turlarına katılmadan önce en ince detayına kadar uçuşlarımızda hakkınızda bilgi edinmişsiniz.

Kapadokya Balon Turu Kodları

Kapadokya Balon Turu Kodları
Kapadokya Balon Turu Kodları

Balon turları olarak farklı fiyatlarda satılıyor. Örnek olarak yoğun sezondaki ürünlerle sakin durumdaki ürünler arasındadır. Yazi hem yerli turistlerimiz hem de yazabilecekler Kapadokya’yı yoğun olarak yaşanıyorlar. Bu haftalarda balon turlarında yaşanmaktadır. Kış ise bu seviyede aşağılıklara dönüşmez. Balon fiyatlarını farklı bir durum özel günlerde yaşanmaktadır. Bayram ve özel gün olarak bazı günlerde bazen sevgililer balon turu fiyatlarıdır. Bu günlerin dışında ve yorum yapabilmek için Kapado balonu  turu fiyatlar daha azdır. Kullanımda olan ekonomilerde döviz kurlarındaki modeller yada azalıştır. Yani döviz kurlarının stoklarını da balonlarının fiyatlarını etkiliyor. Örnek olarak 2019 yılındaki balon fiyatları ortalama 150 euroluk seviyelerdeyken 2020 yılında 600 – 700 tl seviyelerinde olacak. 2021 yılı  kapadokya balon fiyatları  ortalama 600 – 800 tl arasında seyretmektedir. Kapadokya balon turu  fiyatları 2022 için henüz net bir fiyat olmamaktadır. ortalama 600 tl üzerinde boyda -.

Balon turu fiyatları çocukların içinde aynı ucuz geçen günlerde. 6 yaş ve üzeri herkes için başı ücretli sabittir. bir indirimde olmamaktadır. Uçuşlarda kişi başı herkes tarafından tasarlanır ve yada çocuk olmamaktadır. Yani 6 yaş ve üzeri balon uçuşlarında sabittir. İndirim olmamaktadır.

Nevşehir Balon Turu Uçuşları Nereden Yapılıyor?

Kapadokya Balon Turu Nerede Uçmaktadır?
Kapadokya Balon Turu Nerede Uçmaktadır?

Nevşehir’ e bağlı kapadokya balon uçuşları Göreme Kasabası’ ndan yapılmaktadır. Göreme hem otelleri hem de merkezi olmasından dolayı balon turları için en merkezi lokasyondur. Birbirinden farklı konsepte sahip butik otellerde konaklayabilirsiniz. Özellikle balonları görmek istiyorsanız otel tercihinizi Göreme’ den yapabilirsiniz. Bazı misafirlerimiz teraslarından fotoğraf çekimi için fazlasıyla bu bölgedeki otelleri tercih etmektedir. Balonlar ile fotoğraf çekimi fazlasıyla yapıldığından çoğu otel teraslarını özel dekore edip sizlere fotoğraf çekimi için alan yaratmaktadır. Bu sebeple kimi misafirlerimiz uçuşlar için Göreme balon turu diye aratmaktadırlar. Kapadokya’ da yapılan balon turlarının hepsi Göreme bölgesinde yapılmaktadır. Sadece 2021 yılında Çat Vadisi Balon Turu uçuşlarıda yapılmaya başlanılmıştır. Sizler de balon turları için Kapadokya’ ya geldiğinizde balonların Göreme’ den uçacağını bilmeniz yeterlidir.

Kapadokya Balon Turu Uçuşları Saat Kaçta Yapılmaktadır?

Göreme Balon Uçuşları Saat Kaçta Başlar
Göreme Balon Uçuşları Saat Kaçta Başlar

Balon turu uçuşları sezona göre farklı saatlerde uçmaktadır. Yaz dönemi farklı kış dönemi farklı saatlerde uçuşlara başlamaktadır. Özellikle bilinmesi gereken en önemli detay Kapadokya balon turu uçuşları sadece gün doğumunda yapılmaktadır. Sabah saatlerinde yapılacak olan uçuşlarımız için balonlar gün doğumundan önce hazırlanmaya başlamaktadır. Sizler otelden alınıldığı zaman gün henüz aydınlanmamış olacaktır. Yaz Aylarında balon uçuş saatleri 05:00 civarında yapılırken kışa doğru bu saat 06:00 arasında yapılmaktadır. Buradaki diğer bir detay ise sizlerin Göreme lokasyonuna olan uzaklığınızdır. Çünkü Konaklayacağınız otel Göreme bölgesine ne kadar yakın ise o kadar geç otelinizden alınırsınız.

Otel Konaklaması Olmayan Misafirlerin Balon Turu Uçuşları Nasıl Yapılmaktadır?

Bazı misafirlerimiz yakın şehirlerden balon turuna katılmak için bölgeye gelmektedirler. Örneğin ertesi sabah uçuş için Türkiye’ nin farklı illerinden yola çıkarak sdece balon uçuşuna gelinebiliyor. Bu durumda herhangi otelde konaklama yapmıyorsunuz yada balondan sonra otele giriş yapabiliyorsunuz. Bizler kapadokya balon turu rezervasyonunuzu yaptığımızda sizler için alış saati vermekteyiz. Otelde kalan misafirlerimiz direk olarak otellerinden alınmaktadır. Otel konaklaması yapmayacak misafirlerimiz için acentemiz yada kendimize ait otelimizin konumunu sizlere vermekteyiz. Bu sayede otel konaklamanız olmasa dahi kapadokya ya geldiğinizde sizleri belirli konumlardan alabilmekteyiz. Yani otel konaklaması olmadan rezervasyonunuzu yapabilir ve sizleri balon turu için belirlediğimiz noktalardan güvenli bir şekilde alabiliriz.

Kapadokya Balon Turuna Kimler Binemez?

Kapadokya balon turlarında misafirlerimizin zorlanacağı tek durum kalkış ve iniş durumlarında yaşanmaktadır. İniş yapılacağı sırada iniş-duruş pozisyonu almanız gerekmektedir. Bu durum için çömelmeniz yeterlidir. Bu pozisyonda duramayacak misafirleriniz için balon turu uçuşları uygun görülmemektedir. Bunun kışında Kapadokya uçuş turumuzda hamile misafirlerimiz için uçuş tavsiye edilmemektedir. En son olarakta 6 yaşının altı misafirlerimiz uçuşa katılamamaktadırlar. 6 yaş ve üzeri balon turlarına katılması uygundur. Balona binen tüm yolcular sigortalanmaktadır. Sigorta işlemi tüm yolculara yapılacağından 6 yaşından itibaren herkes aynı ücreti ödemektedirler. 6 yaşındaki çocuklarımız için herhangi bir indirim uygulanmamaktadır. Kapadokya balon turu öncesi için bizleri arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yılın Hangi Aylarında Balon Uçuşları Yapılmaktadır?

Kışın Balon Turu Fiyatları
Kışın Balon Turu Fiyatları

Merak edilen bir başka konu ise kapadokya balon turu kışında yapılıp yapılmadığıdır. Genelde balon uçuşlarının sadece yaz aylarında yapıldığı sanılmaktadır. Fakat bu bilgi doğru değildir. Kapadokya balon uçuşları yaz ve kış aylarında olmak üzere yılın her ayında yapılmaktadır. 12 ay boyunca Nevşehir Kapadokya’ da uçuş yapılmaktadır. Kar ve yağışın olduğu anlar dışında balon uçuşları yapılmaktadır. Balon uçuşlarını etkileyen birkaç etken vardır. Bunları açıklamak gerekirse en önemli etken rüzgar limitleridir. Balon uçuşları belirli bir rüzgar limitine yani hızına kadar yapılmaktadır. Herhangi bir olası tehlikeye karşılık bu rüzgar limitleri sivil havacılık tarafından her gün düzenli olarak kontrol edilmektedir. Sivil havacılığın kontrolündeki bölge uçuş uygunluğu için her gün kontrol edilmektedir. Bölgede bulunan sivil havacılık, uçuşlardan bir gün önce hem uçuş güvenliği hem de hava kontrolü yaparak ertesi gün uçuşların yapılıp yapılamayacağı hakkında bilgi vermektedir. Sizlerin de uçuşunuzun kesinliği, bu kontrollere göre belirlenmektedir. Nadir de olsa bazı durumlarda uçuş yapılacağı söylensede sabahları iptal olma ihtimali bulunmaktadır. Yani sabah uçuş yapılacakmış gibi sizler otelinizden alınırsınız fakat hava durumunun ufak bir belirsizliği o anda uçuşların iptaline sebep olmaktadır. Bu gibi durumlar yaşanabilmektedir.

Farklı Balon Sepetleri ve Sepetlerdeki Kişi Sayısı Ne Anlama Gelmektedir?

Kapadokya Balon Sepetleri Hakkında
Kapadokya Balon Sepetleri Hakkında

Kapadokya bölgesinde birden fazla balon turu firması bulunmaktadır. Bu firmaların birden fazla balonu olduğu gibi farklı çeşit balon sepetileri de bulunmaktadır. Örnek olarak özel uçuşlar için 2 kişilik balon sepetleri ile Kapadokya semalarında uçabilirsiniz. 2 kişilik sepetler dışında 4 kişilik balon sepetleri, 8 kişilik sepetler, 10 kişilik sepetler, 12 kişilik, 16 kişilik, 20 kişilik, 24-28 ve 32 kişilik balon sepetleri bulunmaktadır. Kapadokya her bütçeye ve uçuş özelliğine ev sahipliği yapmaktadır. Standar olarak her firmanın sattığı balon tipleri 20 ve 28 kişilik sepetler olmaktadır. Özel olarak belirtmediğiniz sürece sizde ya 20 lik yada 28 lik sepetlerde uçuş yapacaksınız. Kapadokya her bütçe için uygun sepetlerde uçuşlar sunmaktadır. Kapadokya ya geldiğinizde balon turu dışında başka bir aktivite yapmak isterseniz. Başka bir turumuz olan kapadokya atv turu  için sayfamıza bakabilirsiniz.

Related Articles

Back to top button