BlogCappadocia Activities

Ortahisar ATV Turu 2022

Ortahisar ATV Turu

Güzel Atlar Ülkesi Kapadokya… Eşsiz peri bacaları ve inanılmaz manzarasıyla hem yerli hem de yabancı turisti, hangi dönemde olursa olsun kendine çekmeyi başarmaktadır. Ayrıca bölgede yapabileceğiniz birçok aktivite vardır. Bunlardan biri de Ürgüp ATV turu. Önünüzde bulunan sınırsız seçeneklerden en adrenalin dolu olanlarından biri ve kontrolün tamamen sizde olduğu aktivitedir. Havanın karanlık olmadığı saatler haricinde ATV turunu istediğiniz vakitte yapabilirsiniz. Kötü hava koşullarından etkilenmesi güç bir aktivite olduğundan dolayı sizi engelleyecek hiçbir şey bulunmaz bunu gerçekleştirmek için.

Ayrıca Kapadokya bölgesine tatile gittiğiniz zaman yapabileceğiniz alternatif etkinlikler de vardır. Örneğin bölge turu, at turu, yeraltı şehri turları, balon turu, vadi turu, klasik araba turu ve dahası… Ancak ATV turları yaparak Kapadokya’nın muhteşem vadilerini ve eşsiz peri pacalarını harika bir seyir gezisi yaparak görürsünüz. Eğer adrenalini seviyorsanız ve toz, çamur vb şeylerle kirlenmekten korkmuyorsanız bu turlar tam size göre!

Ortahisar Atv Turu

Ürgüp ATV Turunda Gezilecek Yerler

ATV turlarında yanınızda bir rehber bulunması sizin faydanıza olacaktır. Rehber, hem sizin güvenliğiniz için hem de en doğru şekilde bölgeleri gezebilmeniz için sizlere eşlik edecektir. Ayrıca bölgedeki coğrafi açıdan tehlikeli alanlarda dikkatli olmanız için sizi uyaracak, huzurlu bir tur geçirmenize yardımcı olacaktır. Tur rotasını en iyi şekilde bilen kişi olduğundan dolayı takibini bırakmamanız sizin faydanıza olacaktır. ATV turu rota listesini sizler için derlerdik:

 • Kızılçukur Vadisi
 • Aşk Vadisi
 • Aşıklar Tepesi
 • Kılıçlar Vadisi
 • Kızıl Vadi
 • Çavuşin Kasabası
 • Güllüdere Vadisi
 • Paşabağ
 • Uçhisar
 • Güvercinlik Vadisi Nevşehir
 • Devrent Vadisi

ATV turlarının birçok çeşidi vardır. Özellikle 1 saat, 2 saat, 4 saat, yarım gün, tüm gün gibi kiralama seçenekleri mevcuttur. Ancak bütün bu sıraladığımız yerleri 1 saatlik turda gezmeniz mümkün değildir. Turu satın alacağınız firmaya sorarak hangisinin sizin için en uygun tur olduğunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca tur almadan tek başınıza da yalnızca ATV kiralayıp geziye çıkabilirsiniz. Bu sayede istediğiniz yerlere istediğiniz kadar vakit ayırarak doyasıya gezebilirsiniz.

Gün Doğumu ATV Turu

Kapadokya gün doğumu ATV turu gerçekten eşsiz bir deneyimdir. Çünkü güneşin doğuşuyla oluşan muhteşem bir renk cümbüşüne sıcak hava balonlarının uçuşu eşlik etmektedir ve ortaya olağanüstü bir manzara çıkmaktadır. Bu turlara katılmak için güneş doğmadan en az bir saat önce alana gitmek için yola koyulmanız gerekmektedir. Alana vardıktan ve işlemleri hallettikten sonra, tüm güvenlik önlemlerinizi de alarak turu yapacağınız vadiye gelirsiniz. Yanınıza atıştırmalık bir şeyler de alırsanız iyi olur çünkü göz kamaştırıcı manzaranın karşısında romantik bir yemek unutulmaz olacaktır. Ayrıca çoğu misafir, bu turu Kapadokya evlilik teklifi etmek için kullanmaktadır. Büyüleyici fotoğrafların ortaya çıkacağına emin olabilirsiniz. Kapadokya’ya gelirseniz sakın bu fırsatı kaçırmayın!

Gün Batımı ATV Turu

Kapadokya’ya gitmişken bir de gün batımı manzarası keyfi çıkarmadan olmaz tabii. Bir de bunu Kapadokya ATV turu ile birlikte yaparsanız her şey çok güzel olacaktır. Güneş batmadan bir süre önce yine bütün güvenlik önlemlerini alacağınız turda, gündüz gözüyle Kapadokya’nın şahane doğasını gezip, sonrasında ise rengarenk güneş batışını izleyebilirsiniz. Sıcak hava balonları bu saatlerde uçmaz ancak yine de unutulmaz bir manzaraya şahitlik edeceğinize emin olabilirsiniz. Yine gün doğumu ATV turunda olduğu gibi misafirler, gün batımı ATV turu evlilik teklifi için de kullanmaktadır. Öncesinde bir veya iki saatlik ATV turu, sonrasında ise sizler için hazırlanan güzel bir ortam, belki isterseniz yemek ve evlilik teklifi. Unutulmaz anlar yaşayacağınıza emin olabilirsiniz.

Ürgüp ATV Turu Ne zaman Yapılır?

ATV Turu Kapadokya, ilkbahar, yaz, sonbahar, kış, yılın her ayı ve ayın her günü yapabilirsiniz. Bu tür turlar hiçbir hava koşulundan etkilenmez. Siz de buraya geldiğinizde havanın durumuna aldırış etmeden, planlarınız bozulmadan çok eğlenceli turlar yaparsınız. Tüm mevsimlerde yapabilseniz de özellikle kışın eşsiz peri bacalarının arasında bembeyaz bir manzarayı izleyerek turu yapmanız muhteşem olacaktır. Bölgenin doğal güzellikleri karşısında kesinlikle gözleriniz kamaşacaktır. Aslında bilinenin aksine, hazırlanan ATV turu rotası bizim tarafımızdan hazırlanmamaktadır. Bu yollar, bölgenin güzel ve özel coğrafi koşulları sayesinde otomatik olarak oluşmaktadır.

Kapadokya’da ATV turları yapmak istediğiniz zaman birçok seçeneğiniz vardır. Kalabalık bir grupla, kendi arkadaş grubunuzla veya sadece iki ATV kiralayarak çıkabilirsiniz. Özel geziler haricinde kalabalık turlara katılmanız daha fazla eğlenmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca yeni insanlarla tanışmak, onlarla vakit geçirmek sizlere yepyeni deneyimler yaşatacaktır.

Eğer şehrin karmaşasından ve gürültüsünden sıkıldıysanız, huzur dolu, sakinleştirici ve rahatlatıcı bir tatil sunar sizlere Kapadokya. Mutsuz ayrılamayacağınız bir tatile gelirsiniz. Ve özellikle kaldığınız otelin havuzlu oda, hamamlı oda, jakuzili oda, şömineli oda gibi seçenekleri varsa sizden mutlusu olamaz!

Göreme ATV Turu Dahil Olan Hizmetler

 • Otelinizden alana transfer.
 • Tur bitişi alandan otelinize transfer.
 • Kask, bone, eldiven, yağmurluk, dizlik, dirseklik.
 • 1 ATV kiralama bedeli. (Araç başına kira ödersiniz, ATV’ye 1 kişi ya da 2 kişi binebilirsiniz ancak tek ücret ödersiniz.)
 • Harcanan yakıt bedeli.
 • Tur rehberi hizmeti.
 • Tüm gün ATV kiralamalarında öğle yemeği ve yemekte alınan içecekler.

ATV Turunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu turlara katılmak, araçlar dikkatli kullanıldığı sürece tehlikeli değildir. Ancak coğrafi şartların getirdiği engebeli arazilerde eğer gerçekten düzgün kullanmazsanız, tatilinizi zehir eden bir tur yapmış olursunuz. Rota genelde bellidir. Bu nedenle özellikle tur rehberinizin takibinden çıkmamanız ve onun direktiflerine uymanız çok önemlidir. Öncelikle hiç ATV kullanmayanlar için tura çıkmadan önce ısınma sürüşü yapılmalıdır. Rehberiniz sizlere aracı nasıl kontrol edeceğinizi anlatır size kısa bir brifing verir. Bütün güvenlik önlemlerini almanız gerekmektedir, bu sizin sağlığınız için önemlidir. Kask, bone, eldiven, dizlik, dirseklik, yağmurluk gibi ekipmanları takmalısınız. Özellikle kaskınızın çenenizin altını da kapsaması çok önemlidir. Bu ekipmanlar turu satın aldığınız firma tarafından sizlere verilmektedir. Hazır olduğunuz zaman yola çıkarsınız.

ATV turlarına 5 yaşından küçük çocukların katılması yasaktır. Ayrıca 12 yaşından küçük çocuklar da araçları kullanamamaktadır, arka koltuklara oturmaları gerekmektedir. Ailenizin ve sizin güvenliğiniz için araçları kullanırken fazla hız yapmamanızı, rehberinizin direktiflerine uymanızı ve ayrıca çok dikkatli kullanmanızı tavsiye ederiz.

Kapadokya ATV Turu’nu Kimler Yapabilir?

ATV turu yapmak için herhangi bir ehliyete sahip olmanız gerekmemektedir. Daha önce hiçbir araç kullanmamış olsanız bile ATV turuna çıkabilirsiniz. Bu araçları kullanabilmek için aranan tek şart yaş sınırıdır. Öncelikle 5 yaşından küçük çocukların aileleriyle bile olsa turlara katılmaları yasaktır. 12 yaşından küçük çocuklar da tek başlarına kesinlikle araçları kullanamaz, sadece aracın arka koltuğuna oturabilirler. 12-18 yaş arasındaki çocuklar ise ailelerinin gözetiminde ve izni dahilinde kendileri ATV araçlarını kullanabilirler. burada sorumluluk tamamen ailelerine aittir. Kısacası bu araçları denge becerisi olan herhangi biri kullanabilmektedir. Ancak en önemli nokta, rehberinizi dinlemek ve onun sözünden çıkmamaktır. Unutmayın ki bunlar, sizin güvenliğiniz için yapılmaktadır.

ATV Turunda Hangi Otel?

Nevşehir ATV Turu yapmak için otel seçiminiz çok önemlidir. Özellikle tam kapanma döneminde tatile giden misafirlerin birçoğu otellerinden dışarı çıkamamışlardır. Ancak kendine ait arazisi olan otelleri tercih edenler sanki hiç karantina yokmuş gibi tatillerini tamamen eğlenerek geçirmişlerdir. Hem de bu tercih ettikleri otelin ATV araçları varsa keyiflerine keyif katmışlardır. Bu otellerden biri de  Cave Hotel. Muhteşem bir doğaya sahip bu otel, bir mağara oteldir. Ürgüp merkez bölgesine çok yakındır aynı zamanda. Otelde sıkıldığınız zaman hem merkeze inebilirsiniz, hem otelin hemen yanındaki arazide trekking/yürüyüş yapabilirsiniz, hem de otelin kendi ATV araçlarıyla dilediğiniz kadar gezebileceğiniz bir tura çıkabilirsiniz. Asla ama asla sıkılmayacağınız bir tatil elde edebilirsiniz bu otelde. Ayrıca herkesin deneyimlemek istediği hamamlı oda, jakuzili oda, şömineli oda gibi seçenekleri de mevcuttur. Aynı zamanda bir Kapadokya balayı oteli olarak bilinmektedir. Yemekleri, çalışanlarının ilgisi ve temizliği on numara olan bu oteli gönül rahatlığıyla tavsiye edebiliriz.

Ürgüp ATV Turu Fiyatları

ATV turu fiyatları çok değişiklik göstermektedir. Özellikle Kapadokya ATV Turu fiyatları 2021 yılında artış göstermiştir. Bunun nedeni de ağır bir pandemi sürecinden çıkılmış olmasıdır. Bu fiyatların yüksek olmasının sebebi, tercih edebileceğiniz birçok seçenek vardır. 1 saat, 2 saat, 4 saat, yarım gün ve tam gün ATV turları gibi… Ayrıca katılacağınız toplam kişi sayısı da bunda önemli bir etkendir. Bu turlarda alabileceğiniz ekstra hizmetler de saymakla bitmez. Ancak hangi turu satın alırsanız alın araç başına ücret ödersiniz. Örneğin turun fiyatı 300 TL ise araça bir kişi de iki kişi de binseniz 300 TL ödersiniz. ATV turlarımızın ortalam fiyatları şu şekildedir: Saatlik kiralamalarda genelde 300TL ile 600TL arasında değişmektedir. Eğer yarım gün veya tüm gün kiralamak istiyorsanız bu, 600TL ile 900 TL arasında değişmektedir. Fiyatların arasında bu kadar fiyat farkı olmasının sebebi ise her tura dahil edilebilen ekstra hizmetlerdir.

Eğer partnerinize Kapadokya ATV turu evlilik teklifi etmek istiyorsanız tam bilgi almak için bu tür hizmetleri düzenleyen Real Dreams Travel Turkey Tours ile iletişime geçebilirsiniz. Sizler için en iyi şekilde yardımcı olacaklarına emin olabilirsiniz. Rezervasyon yaptırmak ve bilgi almak için ATV Turu İletişim linkine tıklayabilirsiniz.

Related Articles

Back to top button